reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurowybory 2009 w TVP1 i TVP INFO

dodano: 2009-06-03 12:55 | aktualizacja: 2009-06-03 13:00
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Telewizja Polska tradycyjnie będzie ze swoimi widzami podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wieczór wyborczy „Eurowybory 2009” (część I) na antenach TVP1 i TVP INFO rozpocznie się 7 czerwca, o godz. 21:50. Druga część wieczoru będzie kontynuowana po serwisie informacyjnym w TVP INFO, od godz. 23:40. Program poprowadzą: Piotr Kraśko i Diana Rudnik.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Eurowybory 2009” to wspólne przedsięwzięcie TVP1 i TVP INFO. W największym telewizyjnym studiu nr 5 przy ul. Woronicza spotkają się eksperci i komentatorzy polityczni, którzy w części pierwszej wieczoru przeanalizują konsekwencje eurowyborów dla polskiej sceny politycznej oraz dla całej Europy. Wśród zaproszonych gości będą m.in.: prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska, Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski, Tomasz Wróblewski, prof. Andrzej Rychard, dr Jerzy Andrzej Wojciechowski. W części drugiej m.in. przeprowadzona zostanie debata z politykami.

Po zamknięciu lokali wyborczych zaprezentowane zostaną szacunkowe wyniki głosowania
. Będą to wyniki z wybranych okręgów reprezentatywnych dla kraju: wiejskich, miejsko-wiejskich i typowo miejskich, na wschodzie i na zachodzie kraju. Badanie przeprowadzone przez TNS OBOP uwzględni poparcie dla poszczególnych partii w tych okręgach, wyniki Jedynek – czyli ranking kandydatów z numerem 1 na listach oraz szacunkową frekwencję w każdym z okręgów.

W trakcie łączeń z Joanną Wajdą, korespondentką TVP w Brukseli, wspólnie z widzami śledzić będzie można wstępne rezultaty z krajów Unii Europejskiej. Zostanie zaprezentowany projekt Parlamentu, który będzie rysowany w Brukseli na podstawie szacunkowych wyników głosowania w 27 krajach UE.

Polacy mieszkający poza granicami kraju będą mogli oglądać wieczór wyborczy w TVP Polonia w godz. 21:50 – 23:05.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...