LM UEFA: Inter Mediolan - FC Barcelona w Polsacie

dodano: 2009-09-16 12:01 | aktualizacja: 2009-09-16 13:34
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat logo od 2006 We wtorek 15 września 2009 roku ruszyła faza grupowa piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. Do niespodzianki doszło w Madrycie, gdzie Atletico nie poradziło sobie z najbardziej "polską" drużyną w stawce - Apoelem Nikozja, remisując 0:0. W zespole cypryjskim dobry mecz rozegrali Kamil Kosowski i Marcin Żewłakow, a Adrian Sikora kibicował rodakom z ławki rezerwowych.

Gościom dopisało szczęście. W końcowych minutach ich bramkę bombardował strzałami z dystansu Urugwajczyk Diego Forlan. Raz trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a za drugim razem piłkę szybującą pod poprzeczkę wybił z najwyższym trudem Dionisios Chiotis. Kibice madryccy pożegnali swoją drużynę gwizdami.

Z ławki rezerwowych oglądał spotkanie Manchesteru United z Besiktasem Stambuł rezerwowy bramkarz "Czerwonych Diabłów" Tomasz Kuszczak. Na stadionie Inonu mistrzowie Anglii długo się męczyli, a jedyną bramkę zdobył w 77. minucie Paul Scholes, dobijając głową piłkę po strzale Naniego.

Również 1:0 wygrała Chelsea Londyn z FC Porto po golu Nicolasa Anelki tuż po przerwie. Końcówka meczu należała do Portugalczyków, którzy śmiało walczyli na Stamford Bridge o remis, ale celu nie osiągnęli.

Najwięcej bramek padło w Zurychu, gdzie Real Madryt pokonał mistrza Szwajcarii 5:2. Wynik otworzył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo. Goście prowadzili już 3:0 i zanosiło się na pogrom Szwajcarów, ale w 63. i 64. minucie pozwolili sobie strzelić dwie bramki. W końcówce ponownie Cristiano Ronaldo oraz Guti przypieczętowali sukces "królewskich".

Zadowoleni mogą być kibice niemieccy. Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Maccabi Hajfa 3:0, a VfL Wolfsburg pokonał przed własną publicznością CSKA Moskwa 3:1. Hat-trickiem w Wolfsburgu popisał się Brazylijczyk Grafite.

We wtorek doszło też do dwóch pojedynków włosko-francuskich. Juventus Turyn zremisował z Giorondins Bordeaux 1:1, a Olympique Marsylia przegrało z AC Milan 1:2. Dwa gole dla gości na Stade Velodrome strzelił 36-letni Filippo Inzaghi.

środa (godz. 20.45):

Grupa E:
Liverpool FC - Debreczyn VSC
Olympique Lyon - ACF Fiorentina

Grupa F:
Inter Mediolan - FC Barcelona (na żywo od godz. 20:30 w Polsacie otwartym, Polsacie HD i Polsacie Sport HD)