reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kable Digitsat zgłoszone do plebiscytu

dodano: 2009-09-18 17:14 | aktualizacja: 2009-09-18 17:28
autor: Anna Sulisz | źródło: Ostrowski

Digitalsat_kabel_logo Firma Ostrowski zgłosiła do plebiscytu SAT KRAK 2009 rodzinę kabli satelitarnych znanych na rynku pod nazwą DIGITSAT. Każdy z poniżej przedstawionych kabli, został precyzyjnie zaprojektowany, oraz przebadany w laboratoriach. Wszystkie kable z rodziny DIGITSAT spełniają normę ROS.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Posiłkując się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem naszych inżynierów, wychodząc z założenia, że jeśli coś „nadaje się do wszystkiego to jest do niczego”, stworzyliśmy linię kabli koncentrycznych specjalnego przeznaczenia.

 
Linia DIGITSAT składa się z następujących kabli:

DIGITSAT 113 (klasa A) – kabel do zastosowań w instalacjach multiswitchowych. Z uwagi na bardzo grubą folię 30um, nadaje się szczególnie do wykonywania połączeń magistralnych. Mamy tutaj najczęściej pięć lub dziewięć kabli biegnących obok siebie. Bardzo ważne jest, zatem uzyskanie maksymalnie dużego ekranowania w zakresie 950MHz do 2150MHz. Ekranowanie w tym zakresie częstotliwości jest uzależnione od grubości folii (DIGIT-113 posiada folię o grubości 30um). Oczywiście kabel posiada, także bardzo bogaty oplot, co zapewnia dobre ekranowanie w kanale zwrotnym.
Miedziany rdzeń kabla w standardzie 1,13mm zapewnia bardzo niskie tłumienie.

Klasa A
Dopasowanie >22dB
Tłumienie dla 2150MHz 27dB

DIGITSAT 113PE (klasa A) – kabel do zastosowań zewnętrznych. Posiada identyczne parametry jak DIGITSAT-113. Dodatkowo jest chroniony przed wpływem promieni ultrafioletowych dzięki zastosowanemu płaszczowi PE (polietylen). Kabel jest również odporny na wilgoć, dzięki zastosowanemu żelowaniu. Kablem DIGISAT-113PE należy wykonywać przyłączenia anten TV naziemnej oraz konwerterów do pierwszych urządzeń wewnętrznych.

Wybrane parametry DIGITSAT 113 PE:
Klasa A
Dopasowanie >22dB


DIGITSAT 102 – kabel do zastosowań w instalacjach TV zbiorowej, oraz w instalacjach multiswitchowych - do połączeń pomiędzy gniazdem a multiswitchem.
Kabel jest wykonany w oparciu o żyłę 1,02 oraz nieco uboższy oplot w stosunku do DIGITSAT-113. DIGITSAT 102 służy do przyłączania gniazd abonenckich. Nie ma potrzeby przepłacania za zbyt bogaty oplot w sytuacji, gdy kable te nie biegną równolegle obok siebie i nie istnieje tak wysokie ryzyko przesłuchów. Krótsze odcinki abonenckie w porównaniu do długich magistral pozwalają zastosować kabel o mniejszej średnicy rdzenia. W rezultacie uzyskujemy znaczne obniżenie kosztów bez utraty jakości.

Wybrane parametry DIGITSAT 102:
Dopasowanie >22dB
Tłumienie 32dB/100m przy 2150MHz


DIGITSAT-11PE (klasa A) - kabel klasy RG-11, służy do wykonywania długich połączeń magistralnych, ponieważ posiada niskie tłumienie 21dB/100m. Kabel posiada odporny na ultrafiolet płaszcz PE, oraz jest zabezpieczony przed wilgocią żelem.


CATV DIGITSAT (klasa A) - kabel typu TRISHIELD z żyłą 1,02 mm CCS. Jest przeznaczony do zastosowań w sieciach kablowych, gdzie z uwagi na ilość stosowanego kabla, wymaga się podejścia ekonomicznego, przy jednoczesnych bardzo wysokich wymaganiach ekranowania w paśmie kanału zwrotnego. Kabel jest produkowany przez firmę amerykańską.

Wybrane parametry CATV DIGITSAT:
Klasa A
Dopasowanie w paśmie 5-1000MHz >20dBMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...