reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

aMazing - interaktywny kanał Multimedia Polska

dodano: 2010-01-07 10:38 | aktualizacja: 2010-01-07 10:47
autor: Anita Dąbek | źródło: MMP

Multimedia Polska aMazing to pierwszy na polskim rynku interaktywny kanał telewizyjny, emitowany w cyfrowej telewizji kablowej (DTV) Multimedia Polska. Dzięki komunikacji w czasie rzeczywistym widzowie mogą nie tylko głosować czy brać udział w konkursach, ale także współtworzyć telewizję. Wszystko to za pomocą pilota.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Innowacyjna technologia i system komunikacji zwrotnej zastosowany w nowym kanale aMazing umożliwia interakcję pomiędzy widzem i nadawcą w czasie rzeczywistym. Abonenci posiadający cyfrową telewizję kablową mogą brać udział w interaktywnych zabawach - głosować, odpowiadać na pytania, wyrażać swoje opinie, a nawet decydować o zawartości programu - używając w tym celu pilota telewizyjnego. To wygoda, ponieważ w tym przypadku pilot zastępuje SMS i telefon stacjonarny – narzędzia stosowane przez innych nadawców programów.

Czym jest telewizja interaktywna?

W czasie  trwania programów emitowanych w aMazing na ekranie telewizora pojawia się informacja, która prowadzi widza krok po kroku przez cały proces interaktywnej zabawy. Każdy z uczestników  za pomocą pilota intuicyjnie porusza się po aplikacji i odpowiada na pytania.  Widzowie  na bieżąco są informowani o wynikach głosowania, a zwycięzcy otrzymują indywidualną informację, która wyświetla się na ekranie ich  telewizorów.
 
Na czym polega innowacyjność telewizji aMazing?

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym, możliwa jest interakcja między programami telewizyjnymi i domową wypożyczalnią filmów wideo na żądanie w sieci Multimedia Polska. Przykładem jest program Gotuj z Multimedia. W audycji kuchmistrz przygotowuje potrawy dnia. Jeżeli widz nie zdążył zanotować wszystkiego lub chce się dowiedzieć więcej, może przy pomocy pilota przenieść się do domowej wypożyczalni wideo na żądanie i tam znajdzie pakiet interesujących go programów kulinarnych. Dzięki możliwości zatrzymywania i cofania obrazu można dokładnie zapoznać się z listą składników i spokojnie wielokrotnie obejrzeć sposób przygotowania potrawy. Taką samą możliwość mają widzowie programu Podróże TV, prezentującego najpiękniejsze kurorty świata i hotele, w których warto się zatrzymać. Przechodząc za pomocą pilota do wypożyczalni wideo na żądanie mają dostęp do pełnych opisów interesujących ich miejsc.

Telewizja aMazing nadaje codziennie, w dwóch pasmach – przedpołudniowym i popołudniowym

W ramówce aMazing jest kilka pozycji dla różnych grup odbiorców. Domowe Kino Tutka, to edukacyjny program dla dzieci. Magazyn filmowy Gdzie mój pilot? prezentuje najciekawsze filmy spośród 800 pozycji domowej wypożyczalni wideo na żądanie w sieci Multimedia. ABS to magazyn, w którym Maciej Marcinkiewicz - jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych – prezentuje znane marki samochodów. Prowadzący program Plecak pełen wrażeń zabiera widzów w podróż dookoła świata. Magazyn Muzzik skierowany jest do fanów muzyk pop, rock, hip-hop i dance.

W przyszłości oferta programowa poszerzona zostanie m.in. o program o nowych technologiach, a także telesprzedaż i aukcje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama