reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial Queer as Folk w nFilm HD

dodano: 2010-02-18 22:21 | aktualizacja: 2010-02-18 22:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: n.pl

nVOD 1 marca 2010 na antenie dostępnego wyłącznie w telewizji nowej generacji n kanału nFilmHD, odbędzie się premiera jednego z najsłynniejszych i najważniejszych seriali w historii światowej  telewizji – „Queer as Folk”. Głównymi bohaterami „Queer as Folk” są homoseksualiści. Ta obejmująca 5 sezonów produkcja dosłownie wywrócił do góry nogami świat telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jestem przekonany, że „Queer as Folk” to jeden z najważniejszych seriali telewizyjnych ostatniej dekady. W każdym kraju, w którym rozpoczęto jego emisję dokonała się aksamitna rewolucja polegająca na zracjonalizowaniu postaw społecznych wobec gejów i lesbijek. - mówi Dyrektor Kanału nFilmHD, Tomasz Raczek.

Fabuła „Queer as Folk” (czyli – w wolnym tłumaczeniu - „Dziwny jak człowiek”)  toczy się w Pittsburgu, w środowisku gejów.  Jej centralnymi postaciami są przystojny i zamożny pracownik agencji reklamowej Brian Kinney  (w tej roli rewelacyjny Gale Harold) oraz jego przyjaciele – Justin (Randy Harrison), Michael Novotny (Hal Sparks), Emmett Honeycutt (Peter Paige), Ted Schmidt  (Scott Lowell),  Lindsay Peterson (Thea Gill) i Melanie Marcus (Michelle Clunie). Niebagatelną rolę w serialu odgrywają również: restauracja „Liberty Dinner”, współprowadzona przez niezmordowaną działaczkę na rzecz LGBT (Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transseksualistów) oraz należący do Briana klub taneczny  „Babylon”.

Wszyscy główni bohaterowie „Queer as Folk” są homoseksualistami a widzowie serialu oglądać będą  swoich bohaterów zarówno w ich codziennych sytuacjach - takich jak kłótnie z partnerami, wspólne gotowanie i oglądanie kablówki – jak i w momentach wyjątkowych takich jak coming out czy dyskusje  z rodzicami, którzy nie są w stanie zaakceptować preferencji swoich dzieci. „Queer as Folk” to również wyjątkowo śmiałe sceny obyczajowe, których emisja wprawiła w osłupienie nawet niektóre środowiska gejowskie. Nie wolno również zapomnieć o doskonałej muzyce. To na potrzeby tego serialu powstał wielki przebój Cindy Lauper „Shine” a wydawane pod szyldem „Babylon Club” płyty na stałe weszły do historii muzyki klubowej.

Początkowo serial emitowany był na antenie amerykańskiej sieci „Showtime”, osiągając jedne z najlepszych wyników oglądalności w jej historii. Od tego czasu losy bohaterów „Queer as Folk” śledzić mogli widzowie w Belgii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Kolumbii, Ekwadorze, Meksyku, Peru, Wenezueli, Brazylii, Argentynie, Chile, Izraelu, na Filipinach, w Turcji i Australii. Wszędzie serial zdobył olbrzymią popularność i wzbudził wielkie emocje.

Dzięki telewizji nowej generacji n, serial obejrzeć będą mogli również polscy widzowie. Polska premiera już  
1 marca 2010 o godzinie 23:00 na antenie kanału filmowego nFilmHD.


- Odbiorcy platformy n to ludzie bardzo zainteresowani światem, wiedzą, nowoczesnością. Jest to moim zdaniem idealna grupa widzów, by zacząć proponować jej treści przez innych wciąż jeszcze uznawane za kontrowersyjne -  tłumaczy dalej Tomasz Raczek.

Kolejne odcinki serialu nadawane będą w każdy poniedziałek o godzinie 23.00
a powtarzane w sobotę o 23.30.

Serial dostępny będzie w Polsce wyłącznie na kanale nFilmHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...