reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Połowy mieczników” w Discovery Channel

dodano: 2010-05-10 13:02 | aktualizacja: 2010-05-10 13:26
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Channel

Ogromne ryby, ciągłe zagrożenie i walka o olbrzymie pieniądze. Zajrzyj do bezwzględnego świata twardych mężczyzn i spójrz, jaka jest prawda o "Połowach mieczników" w Discovery Channel. Premiera nowego programu już we wtorek 1 czerwca 2010 roku o godzinie 21:30. Emisje kolejnych odcinków również we wtorki o godz. 21:30.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Połowy mieczników" (ang.: Swords: Life on the Line)

Wody Nowej Anglii pochłonęły już tysiące, jeśli nie setki ludzkich istnień. Wśród rybaków krążą opowieści o koszmarnych wypadkach i niesamowitych zatonięciach spowodowanych siłą morskiego żywiołu. Teraz wraz z Discovery Channel wkroczysz do pełnego zagrożeń, przesyconego adrenaliną świata rybaków łowiących mieczniki w jednych z najbardziej niebezpiecznych wód naszej planety – bezkresnej powierzchni Oceanu Atlantyckiego.

Zobacz, jak kapitanowie czterech statków - Eagle Eye II, Big Eye, Seahawk oraz Frances Anne oraz ich załogi wykorzystują swoją ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, by pomimo ogromnego ryzyka nie tylko wrócić cało do portu, ale i zarobić na wiele miesięcy życia.  Zapasy z miecznikami to nie przelewki – taka ryba mierzy nawet ponad 4 metry długości, a jej waga przekracza pół tony! Na krótkim odcinku ryba miecz może osiągnąć zawrotna prędkość 100 km/h – aby złapać szybką bestię, trzeba naprawdę się natrudzić.

Koszt miesięcznej wyprawy rybaków wynosi około 60 tysięcy dolarów i trzeba złowić tysiące kilogramów ryb, aby przynajmniej wyjść na zero. Jedna duża ryba może być warta 20 tysięcy, więc beznadziejny połów w ciągu paru sekund może się zmienić o 180 stopni. Gdy zdobycz jest już na łodzi, rozpoczyna się wyścig z czasem, bo ten, kto dotrze pierwszy do portu, uzyska najwyższe ceny od koneserów szlachetnego mięsa mieczników.

Praca na łodzi jest psychicznie i fizycznie wyczerpująca – to ciągłe balansowanie na granicy ryzyka. Zwykły dzień roboczy trwa czasem ponad dwadzieścia godzin, a chwila nieuwagi może zakończyć się najgorszym. 15-centymetrowe haki wyfruwają z pokładu przyczepione do 65-kilometrowych sznurów, które w ciągu kilku sekund mogą wciągnąć marynarza 30 metrów pod wodę. Załoga musi także uważać na sprzęt - może zostać porwany lub zniszczony przez ogromne trawlery z obcych flot, których załogi nie mają szacunku dla kolegów po fachu. Jeśli nawet uda się przezwyciężyć wszelkie przeciwności, największym wyzwaniem jest i tak powrót do domu. Zła pogoda zagraża bowiem nie tylko finansom marynarzy, ale przede wszystkim ich życiu.

Premiera: 1 czerwca (wtorek) o godz. 21:30 na Discovery Channel
Emisja kolejnych odcinków: wtorki, godz. 21:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...