reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki

dodano: 2010-05-21 16:15 | aktualizacja: 2010-05-21 16:20
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP Ks. Jerzy Popiełuszko, zamordowany 19 października 1984 r. przez oficerów SB, zostanie beatyfikowany 6 czerwca br., w dniu Święta Dziękczynienia w Warszawie. Telewizja Polska przygotowała na ten szczególny czas ponad 24 h ciekawych i nowoczesnych propozycji programowych, w tym m.in.: koncert z elementami komiksu, premierę teatralną, filmy dokumentalne i krótkie formy oprawowe. Nie zabraknie również transmisji z uroczystej mszy św. i procesji z relikwiami nowego polskiego błogosławionego, kapłana „Solidarności”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
30 MAJA

TVP1 godz. 16.20
Mama (film dokumentalny) W dokumencie został pokazany klimat domu ks. Popiełuszki. Jego Mama opowiada m.in. jakim był dzieckiem, czy wybaczyła zabójcom swojego syna i czy można oddać dziecko Bogu w stu procentach. Film pokazuje, że ludzie święci do świętości dochodzą, że ją wypracowują, że rodzą się tacy sami jak inni, z wadami i zaletami, że mają swoje słabości. Reż. Agnieszka Porzezińska.

1 CZERWCA

TVP Historia godz. 23.00; powtórka 2 czerwca, godz. 8.00 TVP Historia            
Bez komentarza – Proces morderców ks. Jerzego Popiełuszki (cz. 1) W programie fragmenty materiałów archiwalnych z tzw. procesu toruńskiego, który toczył się przeciwko czterem oficerom MSW oskarżonym o sprawstwo kierownicze zbrodni.

2 CZERWCA

TVP Historia godz. 23.00 Bez komentarza – Proces morderców ks. Jerzego Popiełuszki (cz. 2)

3 CZERWCA

TVP1 godz.13.10; powtórka 4 czerwca, godz. 14.30 TVP Polonia; 10 czerwca, godz. 11.45 TVP2
Z tej śmierci wyrosło dobro (film dokumentalny)
Dokument przedstawia owoce kapłańskiej posługi ks. Popiełuszki i Jego męczeńskiej śmierci. W filmie występują m.in. osoby, które złożyły oficjalne pisma do Urzędu Postulacji do spraw Beatyfikacji zawierające świadectwa otrzymanych łask oraz lekarze potwierdzający nieoczekiwane powroty swoich pacjentów do zdrowia. Reż. Robert Sadownik.

TVP Historia godz. 23.00; powtórka 4 czerwca, godz. 8.00 TVP Historia
Bez komentarza – Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki (cz. 1)
W programie fragmenty pogrzebu ks. Jerzego Popiełuszki, który odbył się 3 listopada 1984 r. w Warszawie.

4 CZERWCA

TVP Historia godz. 23.05; powtórka 7 czerwca, godz. 8.00 TVP Historia
Bez komentarza – Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki (cz. 2)

5 CZERWCA

TVP2 ok. godz. 13.50; 14.30; 16.35; 17.20
Prawda zawsze zwycięży – wspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce (wejścia oprawowe)
Cykl krótkich impresji poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce, o którym opowiedzą m.in.: Jan Marczak, Tadeusz de Virion, ks. Jan Sikorski, o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap. – promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. Popiełuszki. Reż. Krzysztof Tadej i Łukasz Kołtunowicz.

TVP2 godz. 16.40
Msza za ojczyznę (film dokumentalny) Msza św. w Kościele Stanisława Kostki w Warszawie odprawiana w intencji Ojczyzny – pierwsza bez udziału ks. Popiełuszki. Wnikliwy i przejmujący opis uroczystości przeplatają obszerne fragmenty ostatniego kazania ks. Popiełuszki, które wygłosił w Bydgoszczy na kilka godzin przed śmiercią. Wywiady ze świadkami tragicznych wydarzeń tamtej nocy, bogata ikonografia, przemówienie gen. Kiszczaka oraz rozprawa sądowa zabójców księdza. Film zdobył pierwszą nagrodę w kategorii dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere. Reż. Messu Isänmaan Puolesta.

TVP1 godz. 17.25; powtórka godz. 23.00 TVP Polonia
Koncert sprzed Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
Transmisja uroczystego koncertu sprzed Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z okazji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Gośćmi koncertu będą świadkowie życia i procesu ks. Jerzego. Wystąpią m.in.: Kasia Wilk, Ewelina Flinta, Andrzej Lampert, Magda Anioł, Marcin Styczeń, Tomek Kamiński, Full Power Spilit i Przemysław Gintrowski. Elementem koncertu będzie komiks o życiu ks. Popiełuszki narysowany i animowany przez młodych grafików. Reż. Grzegorz Sadurski.

TVP1 i TVP Polonia godz. 20.15
Rozmowa z abp. Kazimierzem Nyczem na temat beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki i Dnia Dziękczynienia

6 CZERWCA

TVP1 godz. 6.35 i TVP INFO godz. 23.45; powtórka 9 czerwca, godz. 19.00 i 10 czerwca, godz. 9.35 TVP Historia
Zwycięzcy nie umierają (film dokumentalny) Z pomocą osób, które ks. Popiełuszkę pamiętają i mogą zaświadczyć zarówno o jego heroizmie, jak i zwyczajności, reżyser dokumentu przeprowadza filmowy „proces beatyfikacyjny" dokumentując życie, łaski, męczeństwo, a przede wszystkim niezwykły kult, jakim otaczany jest ks. Jerzy. Reż. Rafał Wieczyński.

TVP INFO godz. 7.00
Poranek INFO – Zło dobrem zwyciężaj (wydanie specjalne)

TVP Historia godz. 8.25
Notacje – Ks. dr Jan Sikorski. Ks. Jerzy Popiełuszko
Wspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce ks. Jana Sikorskiego, duszpasterza warszawskiego, w czasach PRL wspierającego „Solidarność”.

TVP1 i TVP Polonia godz. 10.30; od 11.00 TVP INFO (tłumacz migowy)
Msza św. Beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki – transmisja z Placu Piłsudskiego w Warszawie
Transmisja uroczystej mszy św. z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, której przewodniczyć będzie legat papieski abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W Eucharystii uczestniczyć będzie niemal 100 biskupów z Polski i zagranicy oraz 1,5 tys. księży.
TVP1 ok. godz. 13.15, 13.55, 15.30, 16.40
Msza Św. Beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki – transmisja z Placu Piłsudskiego w Warszawie (wejścia oprawowe)
Transmisja z uroczystej procesji z relikwiami ks. Jerzego Popiełuszki, która przejdzie ulicami Warszawy, z Placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zostaną złożone relikwie nowego, polskiego błogosławionego.

TVP INFO godz. 13.30; 14.30; 15.30; 16.30
Serwis INFO (relacje z Mszy Św. Beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki)

TVP INFO godz. 14.00
Wierzę wątpię szukam (magazyn)

TVP INFO godz. 17.15 Relacja z Uroczystości Beatyfikacyjnej – Świątynia Opatrzności Bożej

7 CZERWCA

TVP1 godz. 20.25
Wierność (spektakl Sceny Faktu Teatru TV)
Akcja spektaklu autorstwa Janusza Kotańskiego i Pawła Woldana dzieje się współcześnie. Młoda reżyserka dostaje propozycję realizacji dokumentu poświęconego ks. Popiełuszce. Z początku się waha, ale w końcu podejmuje wyzwanie. Spotyka się m.in. z byłymi funkcjonariuszami SB, ale także z przyjaciółmi i znajomymi księdza. Pod wpływem tych spotkań jej wiedza o Jego życiu i posłudze staje się coraz większa, a postać coraz bliższa. Odnajduje uniwersalne wartości w tym, co głosił i za co zginął. Reż. Paweł Woldan.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...