reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Most samobójców” na antenie Planete

dodano: 2010-06-16 12:00 | aktualizacja: 2010-06-16 12:13
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Planete

Planete 11 lipca 2010 r. kanał dokumentalny Planete wyemituje „Most samobójców”, zdobywcę Nagrody Publiczności na 4. Planete Doc Review. Z kolei 17 i 31 lipca br. stacja pokaże premiery dwóch kolejnych filmów festiwalowych: „Nieprzyzwoity wydawca” oraz „Echa stron rodzinnych”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Most samobójców” (The Bridge) w reżyserii Erica Steela opowiada o moście Golden Gate w San Francisco. To miejsce, w którym popełnia się najwięcej samobójstw na świecie. W latach 2004-05 życie odebrało tam sobie kilkadziesiąt osób. Tytułowy most jest symbolicznym łącznikiem pomiędzy życiem i śmiercią, żywymi i umarłymi. Realizatorzy filmu spędzili na obserwacji Golden Gate cały 2004 rok. Kamery pracowały od rana do nocy, od pierwszego do ostatniego dnia roku. Zarejestrowały większość z dwudziestu czterech popełnionych w tym czasie samobójstw oraz prób odebrania sobie życia. Dodatkowo zebrano ponad stugodzinny materiał, na który składają się szczere i wzruszające rozmowy z rodzinami i przyjaciółmi samobójców, z naocznymi świadkami oraz z tymi, którzy próbowali się zabić. W efekcie powstał wstrząsający obraz zachodniej cywilizacji na krawędzi.

W lipcu Planete pokaże także dwa inne filmy dokumentalne z festiwalu Planete Doc Review.

17 lipca br. stacja wyemituje „Nieprzyzwoitego wydawcę” (Obscene), którego bohaterem jest Barney Rosset - jeden z najważniejszych amerykańskich wydawców. Zawsze cechowała go chęć przełamywania barier. Jego Groove Press wydało najważniejsze dzieła literatury amerykańskiej i anglojęzycznej okresu powojennego, m.in. „Kochanka Lady Chatterley”, „Zwrotnik Raka”, „Nagi lunch” oraz dzieła Samuela Becketta.

Natomiast 31 lipca br. Planete pokaże „Echa stron rodzinnych” (Heimatklänge) o jodłowaniu i o tym, jakie bogactwo kryje się pod powierzchnią stereotypowego wyobrażenia o folklorze. Reżyser Stefan Schwietert udowadnia, że istnieje silny związek pomiędzy sposobem, w jaki śpiewamy a przestrzenią, w której to robimy. Jako tło dla swego filmu wykorzystał przepiękne krajobrazy Alp.

Premiery w cyklu Planete Doc Review :
niedziela, 11 lipca, godz. 20:45 - „Most samobójców” (The Bridge), USA, 2006, 91 min., (16:9)
sobota, 17 lipca, godz. 22:10 - „Nieprzyzwoity wydawca” (Obscene), USA, 2007, 97 min., (16:9)
sobota, 31 lipca, godz. 22:50 - „Echa stron rodzinnych” (Heimatklänge), Szwajcaria / Niemcy, 2006, 81 min


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...