reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lipcowe premiery w Zone Romantica

dodano: 2010-06-16 20:24 | aktualizacja: 2010-06-17 11:09
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Zone Romantica

Zone Romantica logo.jpg Kanał Zone Romantica prezentujący najbardziej pasjonujący świat uczuć, namiętności, intryg i dramatów z całego świata. Przygotował dla swoich widzów na lipiec 2010 r. premiery nowych seriali, w której skład wchodzą m.in. "Kraina namiętności", "Amanda O", "Ich sekrety", "Jej samotna walka" oraz "Skandaliczne życie Sally Hemings"Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Kraina namiętności"
Od 22 lipca w dni powszednie o godz. 19:00

Tytułowa kraina to dolina pełna winnic i czarowna sceneria dla burzliwej historii miłości Valerii San Romano i Francisca Contrerasa.

Valeria (w tej roli dawno w Polsce nieoglądana wielka gwiazda telenowel Gabriela Spanic) jest piękną kobietą, której silny charakter pomógł przetrwać brak miłości ojca, zawód miłosny, i totalne poczucie samotności. Valeria zarządza winnicą należącą do jej ojca, Chemy, który zawsze był z córki niezadowolony. Dzień przed własnym ślubem Valeria odkrywa, że jej ojciec zapłacił narzeczonemu, a małżeństwo miało być częścią biznesu, który zawsze liczył się dla Chemy najbardziej.

Francisco (Saul Lisazo) jest odnoszącym sukcesy dziennikarzem; przed kilku laty owdowiał, mieszka z synem w mieście. Pewnego dnia odwiedza swego ojca, właściciela rancza w dolinie i odkrywa, że ojciec ożenił się z Marcią, dziewczyną, która najpierw zrujnowała ranczo, a później doprowadziła męża do samobójstwa. Francisco postanawia zostać w posiadłości i spróbować ją uratować przed bankructwem.

Splot okoliczności sprawia, że Valeria i Francisco poznają się i stają się wspólnikami w interesach, ku obopólnej korzyści. Silne osobowości sprawiają, że początki współpracy są pełne konfliktów, jednak z czasem miedzy wspólnikami rodzi się uczucie zdolne przetrwać wszelkie burze, przeciwności i próby zniszczenia. A tych nie szczędzą zakochanym Chema, Marcia, która wkrótce stanie się jego kochanką, była dziewczyna Franscisca Paula i Miguel, chciwy niedoszły mąż Valerii.

Tytuł oryginalny: Tierra de Pasiones
Produkcja: USA/Meksyk/Kolumbia 2006
Liczba odcinków: 172
W rolach głównych: Gabriela Spanic, Saul Lisazo, Catherine Siachoque, Geraldine Bazan, Francisco Gattorno, Ariel Lopez Padilla, Bernie Paz i inni.

"Amanda O"
Od 24 lipca w soboty i niedziele o godz. 13:00 i 19:00

Natalia Oreiro powraca na polskie ekrany - tym razem w telenoweli wyprodukowanej początkowo dla Internetu i sieci telefonii komórkowej.

Amanda O jest kobietą na topie: uwielbianą aktorką telenowel, gwiazdą popu i ulubionym celem paparazzi. Uzależniona od kamer i swojego image’u, Amanda rejestruje każdy ruch za pomocą własnej kamery, dokumentując swój sukces w wideoblogu. Przywykła już, że tabloidy nicują jej życie prywatne – Amanda tego nie znosi, ale nauczyła się z tym żyć. Jednak jedna z gazet oskarża ją o kradzież. Podczas rozdania nagród Amandę otacza grupa dziennikarzy żądających wyjaśnień. Gwiazda ucieka w panice, przez chwilę żałując, że nie jest kimś innym. Następnego dnia Amanda budzi się w obcym, strasznym miejscu, cała posiniaczona. Przeżywa wstrząs, gdy zauważa plakat promujący jej ostatnią telenowelę, a na nim... twarz innej kobiety. Próbując wydostać się z tego miejsca Amanda poznaje Dantego, tajemniczego mężczyznę, który niebawem stanie się jej jedynym oparciem. Amanda wraca do domu, jednak nikt, nawet jej mąż, jej nie rozpoznaje; została zastąpiona przez inną kobietę, która skradła jej imię, tożsamość, życie i karierę.

Relacje Amandy z tajemniczym Dantem są dość burzliwe, mimo to mężczyzna oferuje jej pracę i pomoc. Gwiazda postanawia odbudować swoje życie: chce stworzyć sobie nową osobowość przy użyciu cyberprzestrzeni. Za wszelką cenę chcę wzbudzić zainteresowanie mediów i odzyskać straconych fanów. Jeszcze nie wie, że czeka ją długa, ciężka praca, podróż w głąb samej siebie i wielka przemiana – a końcem tej drogi będzie miłość.

Tytuł oryginalny: Amanda O
Produkcja: Argentyna 2008
Liczba odcinków: 19
W rolach głównych: Natalia Oreiro, Luciano Castro, Valeria Lorca, Francisco Napoli i inni.

"Ich sekrety"
Sobota, 3 lipca o godz. 22:00

Paul Guilfoyle (CSI) w historii o kobiecie, która, zdradzona przez męża, powraca do zawodu prostytutki.

Nielle, samotna matka dwóch córek, wychodzi za prawnika Simona. Kiedy dwa lata później przyłapuje go na zdradzie, jej świat wywraca się do góry nogami. Wkrótce po tym odkryciu do Nielle przyjeżdża Faye, przyjaciółka z młodości. Okazuje się, że sponiewierana przez życie Faye podziwia Nielle za to, czego jej samej nie udało się dokonać: zerwać z prostytucją i zacząć normalne życie. To spotkanie i świeży zawód w małżeństwie sprawiają, że zdruzgotana i oszołomiona Nielle rzuca pracę w charakterze grafika i znów zostaje luksusową prostytutką. Szybko zdobywa stałych klientów, a jeden z nich jest jednocześnie najlepszym klientem jej męża.

Nowe-stare życie okazuje się jednak piekielnie trudne. Tego samego dnia, gdy Faye umiera z przedawkowania narkotyków, Nielle zostaje pobita przez pijanego klienta. Postanawia wrócić do domu. Chce podjąć terapię i powrócić do normalności. Musi jednak najpierw poinformować o wszystkim Simona. Dowiedziawszy się prawdy o zajęciu żony Simon postanawia od niej odejść. Czy zaakceptuje fakt, że on też miał swój udział w historii upadku Nielle?

Skromny film telewizyjny, za którego największą zaletę krytycy i widzowie uznali znakomite aktorstwo, zwłaszcza Blair Brown (Fringe: Na granicy światów) w roli Nielle i Arlissa Howarda (Full Metal Jacket). Ciekawostką jest udział Paula Guilfoyle’a (CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas) w roli najlepszego klienta Nielle.

Tytuł oryginalny: Those Secrets
Produkcja: USA 1992
Reżyseria: David Manson
W rolach głównych: Blair Brown, Arliss Howard, Paul Guilfoyle, Barbara Howard, Ellen Blain, William Porter i inni.

"Jej samotna walka"
Sobota, 10 lipca o godz. 22:00

Tiffani-Amber Thiessen (Beverly Hills, 90210) jako zgwałcona nastolatka samotnie walcząca o sprawiedliwość.

17-letnia, sprawiająca w szkole kłopoty Caitlin zostaje zgwałcona przez Jace’a, szkolną gwiazdę sportu i przyjaciela jej byłego chłopaka Ethana. Niestety, nikt jej nie wierzy. Nawet własna matka daje wiarę dopiero, gdy Caitlin zaczynają dręczyć koszmary. Szkolna społeczność odwraca się od Caitlin, dziewczyna jest wyśmiewana i poniżana, a w końcu zostaje pobita i oszpecona przy bierności szkolnych władz – szkoła nie może sobie pozwolić na skandal z udziałem najlepszego futbolisty, więc daje cichą aprobatę wszelkim próbom zamknięcia ofierze ust. Gdy prawda zaczyna wychodzić na jaw, a Jace zostaje posadzony na ławce rezerwowych podczas dwóch kolejnym meczy, chłopak postanawia się zemścić. Dochodzi do walki na noże między nim a Ethanem.

W rolach Caitlin i Ethana oglądamy dwie gwiazdy słynnego serialu Beverly Hills, 90210 - Tiffani-Amber Thiessen i Briana Austina Greena.

Tytuł oryginalny: She Fought Alone
Produkcja: USA 1995
Reżyseria: Christopher Leitch
Obsada: Tiffani-Amber Thiessen, Brian Austin Green, Isabella Hofmann, David Lipper, Maureeen Flannigan, Keith MacKechnie i inni.

"Skandaliczne życie Sally Hemings"
Sobota 17 lipca o godz. 22:00 część I, o godz. 23:00 część II,
Niedziela 18 lipca o godz. 22 część III, o godz. 23:00 cześć IV

Historia niezwykłego, trwającego 30 lat związku Thomasa Jeffersona i jego kochanki – prawie białej niewolnicy.

Thomas Jefferson, późniejszy prezydent USA, jest ambasadorem swego kraju w Paryżu. Po śmierci żony sprowadza z Ameryki swą ośmioletnią córkę, a w podróży towarzyszy jej 14-letnia niewolnica, Sally Hemings. W Paryżu Sally zderza się ze światem zupełni innym niż plantacja Monticello, gdzie dotąd pracowała jako niania i służąca. Wciąż jest nianią, ale Jefferson zapewnia jej edukację, porządny strój i możliwość udziału w życiu kulturalnym stolicy Francji. Sally wraz z bratem Jamesem, kucharzem ambasadora, również przez niego wykształconym, żyją życiem wolnych ludzi. Z czasem relacje między Jeffersonem i Sally zacieśniają się i prowadzą prosto do skandalu.

O to, czy romans między 50-letnim Jeffersonem i młodziutką Sally naprawdę został nawiązany i trwał przez lata, zwolennicy i przeciwnicy polityka spierali się jeszcze za jego życia, a historycy - przez cały wiek XIX i XX. Faktem jest, że Sally nigdy nie została wyzwolona (choć Jefferson wyzwolił jej dzieci), do końca życia pracowała dla rodziny prezydenta. Nie pozostawiła po sobie żadnych zapisków i nie ma pewności, że nie była analfabetką. Urodziła przynajmniej sześcioro dzieci, w większości o jasnej karnacji, a troje z nich jako dorośli było członkami najlepszego (białego) towarzystwa. Dopiero badania genetyczne potomków Sally i potomków Jeffersona, przeprowadzone na przełomie XX i XXI wieku ucięły spekulacje: potwierdziły, że prezydent był ojcem dzieci swej niewolnicy.

W telewizyjnym filmie Charlesa Haida, nagradzanym przez krytyków m.in. za scenariusz i zdjęcia, oglądamy malowniczą, romantyczną wizję tej historii. A w Thomasa Jeffersona, jednego z twórców niepodległości Stanów Zjednoczonych, wciela się Sam Neill (Park Jurajski).

Tytuł oryginalny: Sally Hemings: An American Scandal
Produkcja: USA 2000
Reżyseria: Charles Haid
Obsada: Sam Neill, Carmen Ejogo, Mare Winningham, Kelly Rutheford, Rene Auberjonois, Kevin Conway i inni.
Liczba odcinków: 4

"Powrót na samotne ugory"
Sobota, 24 lipca o godz. 22:00

Joanne Whalley (Scarlett) czeka w małej mieścinie na powrót męża z wojny – tymczasem w okolicę przybywa tajemniczy nieznajomy, Sean Patrick Flanery (Młody Indiana Jones).

Małe miasteczko w Północnej Karolinie, zbliża się koniec II wojny światowej. Mąż Ruby zaginął na froncie już trzy lata temu, ale kobieta nie czuje się wdową. W głębi duszy wciąż czeka na Franka, choć na pozór jej życie ściśle wypełnia prowadzenie rodzinnej farmy i samodzielne wychowywanie córki Pug. Pewnego dnia Pug nieszczęśliwie powoduje wypadek, podczas którego zostaje ranny włóczęga, Tom. Kobiety opiekują się nim, dopóki nie odzyska sił. Tajemniczy włóczęga intryguje Pug, dziewczynka stara się odkryć jego przeszłość. Z czasem Tom nawiązuje coraz bardziej ojcowską relację z Pug, a między nim i Ruby rodzi się miłość. Niespodziewany list od Franka zapowiadającego powrót burzy mały światek na farmie.

Dramat familijny. W głównej roli oglądamy byłą żonę Vala Kilmera, Joanne Whalley, najlepiej chyba u nas znaną z serialu Scarlett (kontynuacji Przeminęło z wiatrem). Włóczęgą jest dawny idol nastolatek Sean Patrick Flanery, któremu popularność przyniosła rola młodego Indiany Jonesa. Publiczność filmu chwaliła „historię znacznie bardziej wciągającą, niż wynika ze streszczeń” i „postaci, z którymi można się identyfikować”.

Film zdobył nagrodę Daytime Emmy dla najlepszego obrazu o tematyce dziecięcej i za reżyserię takiego obrazu, nominowano też scenariusz w tej kategorii. Grająca Pug Alexa Vega (Spy Kids) została też nominowana do nagrody Young Artist Award.

Tytuł oryginalny: Run the Wild Fields
Produkcja: USA 2000
Reżyseria: Paul A. Kaufman
Obsada: Joanne Whalley, Sean Patrick Flanery, Cotter Smith, Alexa Vega, Sephen Walsh, bill Lake, Bradley Reid i inni.
 
"W zastępstwie taty"
Sobota, 31 lipca o godz. 22:00

Jak pozbierać się, gdy mąż zostawi cię dla nauczycielki waszego dziecka? Pomoże Tippi Hedren (Ptaki).

Gdy mąż zostawił ją z trójką dzieci dla długonogiej nauczycielki jednego z nich, życie Lindy legło w gruzach. Do tej pory myślała, że ma idealną rodzinę: wyszła za George’a, swego chłopaka z liceum, 15-letni Drew, 10-letnia Mandy i słodki 4-letni Willie nie sprawiały problemów innych niż typowe dla dzieci w ich wieku. Ale nagle George, dyrektor szkoły, wybiera „Barbie” uczącą matematyki.

Upokorzona Linda, całe życie gospodyni domowa bez zawodu, nie może znaleźć pracy. Zaczyna popadać w depresję i spędzać dnie w łóżku obżerając się lodami. Ze skuteczną – choć mało delikatną - pomocą przychodzi Lindzie jej matka Dixie, trenująca dziewczyny chcące startować w konkursach piękności. Wiadomość o tym, że George zamieszkał ze swą młodą „Barbie”, zbiega się z falą innych nieszczęść w życiu Lindy. Drew, posiadacz nowiutkiego prawa jazdy, rozbija pożyczony samochód. Willie odmawia zdjęcia swego halloweenowego kostiumu, choć Gwiazdka za pasem, bo bezpieczniej czuje się w roli królika niż dziecka w swej rodzinie. Burza zrywa dach, a mający go naprawić dekarz okazuje się niebezpiecznym typem. W końcu Linda znajduje pracę u doktora Chandlera, wdowca stroniącego od ludzi. Powoli zaprzyjaźniają się, choć każde z nich boi się nowego związku i nowego bólu. Tymczasem długonoga nauczycielka rzuca George’a dla przystojniaka w swoim wieku. Do męża Lindy dociera, co jest dla niego naprawdę ważne – ale czy zdradzona Linda i dzieci, poukładawszy sobie już świat na nowo, przyjmą tatusia z otwartymi ramionami?

Telewizyjny dramat obyczajowy z elementami ciepłego humoru. Internauci chwalą doskonałe aktorstwo odtwórców głównych ról – Mary McDonnell (Battlestar Galactica, Tańczący z wilkami), Jacka Colemana (Dynastia, Herosi), a zwłaszcza byłej gwiazdy filmów Hitchcocka Tippi Hedren (Ptaki, Marnie). Zaś krytycy docenili grę dzieci – wcielający się w Willie’ego i Mandy Hayden Tank i Camilla Belle zostali nominowani do Young Artist Award.

Tytuł oryginalny: Replacing Dad
Produkcja: USA 1999
Reżyseria: Joyce Chopra
Obsada: Mary McDonnell, Tippi Hedren, Jack Coleman, William Russ, Erik von Detten, Stephen Meadows, Cynthia Steele i inni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...