reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Acer S1 najcieńsze monitory na świecie

dodano: 2010-06-29 19:44 | aktualizacja: 2010-06-30 11:23
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Acer

Acer Dostarczanie innowacyjnych produktów i technologii jest fundamentalną zasadą firmy Acer. Obecnie, tajwańska firma wzbogaciła ofertę o atrakcyjną serię monitorów S1, wyposażonych w podświetlenie LED i wyróżniające się najcieńszym profilem na rynku, tylko 13 mm. Zostały zaprojektowane od postaw, dzięki czemu są jak prawdziwy klejnot, zarówno ze względu na przyciągające wzrok wzornictwo, jak i innowacyjne technologie zapewniające ostry i wyraźny obraz.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W skład serii wchodzą monitory o czterech wielkościach przekątnej ekranu – 58 cm (23”), 55 cm (21”), 51 cm (20”) oraz 47 cm (18,5 cm) – wyróżniające się przyciągającym wzrok wzornictwem oraz bardzo małą grubością, wynoszącą od zaledwie 13 mm w modelach S191HQL i S221HQL do niecałych 15 mm w modelu S231HL. Proste linie, polerowana, czarna rama oraz błyszcząca podstawa sprawiają, że monitory z serii S1 są idealnym połączeniem, cienkiej konstrukcji i wyrafinowanego stylu.

Wysoka rozdzielczość (HD, HD+ lub Full HD w zależności od modelu), wyjątkowo duży współczynnik kontrastu (12 000 000:1) oraz czas reakcji 5 ms sprawiają, że monitory te są niezwykle uniwersalne oraz zapewniają wspaniałą jakość obrazu, zwłaszcza ruchomego.

Monitory z serii S1 można łatwo podłączać do domowego sprzętu służącego rozrywce oraz do biurowych urządzeń peryferyjnych, ponieważ są wyposażone w pełny zestaw interfejsów: gniazdo VGA, port DVI z obsługą protokołu HDCP pozwalający na wyświetlanie materiałów zabezpieczonych przed kopiowaniem, a opcjonalnie również w interfejs HDMI, umożliwiający przesyłanie nieskompresowanych danych audio i wideo.

Firma Acer konsekwentnie dąży do projektowania produktów, które w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Dlatego wszystkie monitory z serii S1 są wyposażone w podświetlenie LED, które nie zawiera niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć lub gazy halogenowe, oraz w porównaniu z konwencjonalnymi lampami pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 68%. Przekłada się to na znaczne oszczędności, a także przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych.

Monitory Acer S1 zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań ekologicznych, czego potwierdzeniem jest logo EcoDisplay przyznawane urządzeniom, które w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne. Monitory oznaczone logo Acer EcoDisplay spełniają wymagania najsurowszych standardów międzynarodowych, takich jak EnergyStar 5.0, czy nowa norma ISO 9241-307, dotyczących jakości, zmniejszonego zużycia energii oraz stosowania materiałów przyjaznych dla środowiska. Elementy stosowane w monitorach Acer EcoDisplays, takie jak obudowa, laminaty płytek drukowanych, gniazda połączeniowe i przewody wewnętrzne nie zawierają też substancji niebezpiecznych, takich jak PCV i BFR.

W monitorach Acer z serii S1 zastosowano najnowocześniejsze technologie, które gwarantują najwyższą jakość obrazu.

Acer eColor Management, która dostosowuje parametry panela do środowiska pracy, warunków oświetleniowych oraz upodobań użytkownika. Dzięki niej można precyzyjnie wyregulować ustawienia monitora, tak aby uzyskać odwzorowanie kolorów optymalne dla wyświetlanego obrazu: danych, multimediów, filmów lub zdjęć.

Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając lepsze odwzorowanie szczegółów oraz stopniowania barw, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych oraz jaśniejszych scen.

Wydajny program narzędziowy Acer umożliwiający precyzyjne kalibrowanie kolorów oraz zarządzenie monitorem. Indywidualnie skonfigurowane ustawienia można zapisać, a następnie szybko przywoływać, co pozwala na łatwe dostosowywanie monitora do różnorodnych zastosowań lub warunków oświetleniowych.

Monitory Acer S1 są objęte 3-letnią gwarancją.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...