reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-11-29 - 2022-11-30

11. i 12. runda wyścigów Formuły 2

dodano: 2010-07-15 11:13 | aktualizacja: 2010-07-29 12:32
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: C+

Eurosport Tydzień temu w Algarve w Portugalii Natalia Kowalska wywalczyła pierwsze, historyczne punkty w Formule 2. W Brands Hatch chce pójść za ciosem. Przed zawodniczką CYFRA + F2 RACING już szósty wyścigowy weekend tego sezonu. Koszalinianka nie ma złudzeń - na angielskim torze najważniejsze będą kwalifikacje. Wyścigi na żywo na antenie Eurosportu i Eurosportu 2 .Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polka na Wyspy Brytyjskie udała się już w poniedziałek 12 lipca br., po to by we wtorek uczestniczyć w oficjalnych testach przed wyścigiem. W trakcie sezonu kierowcy F2 mają taką szansę tylko dwukrotnie. W czerwcu jeździli w Zolder, teraz właśnie w Brands Hatch. Dla Kowalskiej każde okrążenie w ramach testu jest na wagę złota. Z jazd próbnych Natalia jest zadowolona. Teraz czas na weekendową rywalizację. Polka nie ma zamiaru spoczywać na lurach po wydarzeniach w Algarve. Na każdym kroku powtarza, Że wejść do pierwszej 10-tki to jedno, ale utrzymać się w niej na dłużej - to drugie.

Wszyscy idą do przodu, jadą coraz szybciej. Każdy najmniejszy błąd w kwalifikacjach kosztuje kilka pozycji na starcie. A potem w wyścigu strasznie trudno to nadrobić - ocenia Kowalska. Zwłaszcza na takim torze jak ten w Brands Hatch. Natalia odpowiada dlaczego: Tor w Brands Hatch jest bardzo szybki, nie wynika to z długich prostych, tylko z bardzo szybkich zakrętów. Naprawdę ciężko będzie tu wyprzedzać i utrzymać się za kimś, bo w ten sposób traci się docisk. Dlatego kwalifikacje będą kluczową sprawą - wyjaśnia zawodniczka.

Po weekendzie w Portugalii Kowalska zebrała sporo pochlebnych opinii na swój temat. Jak przyznaje, jest to dla niej dodatkowa mobilizacja do jeszcze lepszej jazdy. To był dobry weekend. Wnioski zostały wyciągnięte i teraz będziemy robili wszystko, by było tylko lepiej - kończy Polka. Tor, na którym w weekend będzie jeździć zawodniczka teamu CYFRA+ F2 RACING znajduje się blisko Londynu. Nie zabraknie więc pewnie polskich kibiców. Tych Natalia zyskuje z wyścigu na wyścig. Wszystko za sprawą coraz lepszej jazdy.

FIA F2, Brad Hatch, Wielka Brytania, runda 11. I 12.:
piątek, 16 lipca br.
godz. 10:45 - 1. trening
godz. 14:15 - 2. trening
godz. 17:40 - kwalifikacje do 1. wyścigu

sobota, 17 lipca br.
godz. 12:45 - 1. wyścig (na żywo w Eurosport)
godz. 16:50 - kwalifikacje do 2. wyścigu

niedziela, 18 lipca br.
godz. 14:05 - 2. wyścig (na żywo w Eurosport 2)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...