reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dwa oblicza survivalu” w Discovery Channel

dodano: 2010-10-13 11:36 | aktualizacja: 2010-10-13 15:14
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Channel

Do czego przyda się kamera 35 mm, paczka papierosów i prezerwatywy w samym sercu laotańskiej dżungli? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w nowym programie "Dwa oblicza survivalu", który będzie miał swoją premierę już 3 listopada br. o godz. 21:30 na antenie Discovery Channel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Dwa oblicza survivalu" (ang. Dual survival)
Premiera: środa, 3 listopada o godz. 21:30 na kanale Discovery Channel
Kolejne odcinki: środy o godz. 21:30

Były żołnierz i miłośnik przyrody z pewnością mają różne pomysły na przetrwanie w ekstremalnych warunkach, ale wiedzą jedno: aby przetrwać, trzeba znaleźć bezpieczne schronienie, jedzenie i picie. Widzowie Discovery Channel zobaczą niesamowite perypetie Dave’a Canterbury’ego przeszkolonego  przez armię USA i Cody’ego Lundina – przyrodnika mającego doświadczenie w technikach survivalu. Canterbury i Lundin wspólnie przemierzają najdziksze tereny świata, pokazując — każdy na swój sposób — jak odpowiednie umiejętności i twórcze myślenie pomagają przeżyć.

Dave Canterbury wstąpił w szeregi armii USA w wieku 17 lat. Z czasem został snajperem i instruktorem Zespołu Specjalnego Reagowania. Szkolił żołnierzy w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej i Korei, ucząc ich technik walki bez broni i sposobów obrony w sytuacji bliskiego kontaktu z przeciwnikiem. Natomiast Cody Lundin nauczył się technik survivalu od rdzennych Amerykanów. Mieszka gdzieś na dzikich obszarach północnej Arizony, w zaprojektowanej przez siebie lepiance ogrzewanej słońcem, zbiera deszczówkę, kompost i od 20 lat chodzi boso.

Do czego może przydać się kamera 35 mm, paczka papierosów i prezerwatywy w samym sercu laotańskiej dżungli? Czy akumulator, kable elektryczne, opony i zagłówki z rozbitego samochodu pomogą w zażegnaniu niebezpieczeństwa w Peru? Takie nietypowe rozwiązania pojawiają się tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z dwoma survivalistami o skrajnie różnym doświadczeniu życiowym. Dave i Cody stawiani są w sytuacjach, które mogą przytrafić się każdemu: wyrzuconym na brzeg kajakarzom, zagubionym podróżnikom czy wspinaczom górskim. Minimalna ilość sprzętu, którą nosimy przy sobie codziennie nie wystarczy w ekstremalnych sytuacjach. Trzeba wtedy wykorzystywać nie tylko swoje umiejętności, ale także znaleźć nowe zastosowanie pozornie nieprzydatnych przedmiotów, by wyjść cało z niebezpiecznych zdarzeń. Tylko teraz widzowie będą mieli okazję poznać nie jedno, ale „Dwa oblicza survivalu”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...