reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Historia polskiej piłki nożnej” w Discovery Historia

dodano: 2010-10-21 12:06 | aktualizacja: 2010-10-21 12:11
autor: Anita Dąbek | źródło: Discovery Historia

Discovery Historia Logo bez TVN Słaba kadra, złe prowadzenie klubów oraz korupcja sprawiają, że polska piłka nożna powoli traci na popularności. Jednak niektórym będzie pewnie trudno uwierzyć w to, że polski futbol nie zawsze znajdował się w tak kiepskiej sytuacji jak dzisiaj. W obliczu ostatnich, niezbyt licznych sukcesów polskich piłkarzy na arenie międzynarodowej warta obejrzenia jest historia czterech najlepszych drużyn w historii rodzimej piłki. Zapraszamy na program „Historia polskiej piłki nożnej” w Discovery Historia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla starszych widzów będzie to powrót do przyjemnych wspomnień, dla młodszych – odkrycie, że Polacy mogli kiedyś poszczycić się rewelacyjną formą na prawdziwie światowym poziomie, co być może pozwoli im na nowo uwierzyć w siłę polskiej piłki.

Najnowszy cykl dokumentalny „Historia polskiej piłki nożnej”, który będzie miał swoją premierę na kanale Discovery Historia we wtorek 16 listopada o godz. 22.00, to opowieść o czterech największych polskich klubach: Cracovii, Wiśle Kraków, Szombierkach Bytom i Polonii Bytom. O klubach, których brawurowa gra i zwycięskie mecze sprawiły, że Polacy zaczęli się liczyć nie tylko na rodzimych boiskach, ale przede wszystkim w międzynarodowych rankingach najbardziej cenionych drużyn piłkarskich. Wystarczy przypomnieć Europejski Puchar dla Polonii Bytom – jedynej polskiej drużyny, której udało się go zdobyć, czy cztery Puchary Polski zdobyte przez Cracovię. Jednak te budujące sukcesy przesłaniały często zwykłą, szarą i niełatwą codzienność, z jaką zmagały się drużyny. Zawirowania historyczne, brak stałego wsparcia finansowego, konflikty między zawodnikami i trenerami czy złe decyzje związane ze sposobem prowadzenia klubów sprawiły, że części z tych drużyn nie udało się zachować wysokich pozycji

Oto słodko-gorzka i jednocześnie wciągająca historia polskiej piłki nożnej, widziana przez pryzmat losów czterech największych klubów w historii tej gry. Opowiedzą o nich zarówno dawni, jak i dzisiejsi piłkarze, prowadzący ich trenerzy oraz wierni kibice drużyn. Wzruszające wspomnienia, zabawne anegdoty, interesujące archiwalne materiały filmowe – oto, czego trzeba, by poczuć ducha polskiej piłki nożnej.

Historia polskiej piłki nożnej
(ang. Polish Football)
Premiera: wtorek, 16 listopada o godz. 22.00 na kanale Discovery Historia
Emisja kolejnych odcinków: we wtorki o godz. 22.00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...