reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ADB przejmuje Pirelli Broadband Solutions

dodano: 2010-10-22 14:39 | aktualizacja: 2010-10-22 16:14
autor: Anita Dąbek | źródło: ADB

ADB 21 października br. ADB Group i Pirelli & C podpisali porozumienie w sprawie przejęcia przez ADB 100% udziałów w Pirelli Broadband Solutions (PBS), spółki będącej w pełni własnością Pirelli & C. ADB Group zapłaci Pirelli 14 mln euro w gotówce i przekaże 400.000 akcji ADB Holdings SA, o łącznej wartości około 22 mln euro w cenach bieżących akcji ADBH. Ponadto transakcja obejmuje również kwotę w wysokości 8 mln euro, co daje ogólną wartość 30 mln euro.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pirelli Broadband Solutions dostarcza szerokopasmowe bramy, dekodery IPTV, urządzenia stacjonarne/komórkowe oraz rozwiązania zarządzania systemami szerokopasmowymi dla operatorów telekomunikacyjnych w Europie i Ameryce Łacińskiej.

PBS jest głównym dostawcą dla większości operatorów telekomunikacyjnych we Włoszech i w ciągu ostatnich kilku lat rozszerzył swoją działalność na inne europejskie i latynoamerykańskie kraje. Dochody firmy w 2009 r. wyniosły 132 mln euro, podczas gdy w pierwszej połowie 2010 r. wyniosły ok. 58 mln euro. Siedziba firmy znajduje się w Mediolanie we Włoszech.

Przejęcie PBS jest ważnym krokiem w realizacji strategii ADB Group: zyska ważny element technologii komunikacyjnych i produkt, który pasuje do jego ogólnej wizji konwergencji multimediów. W najbliższej perspektywie przejęcie przyczyni się również w znaczącym stopniu do dochodów grupy. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...
reklama