reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC sprzedaje 50% udziałów w Animal Planet

dodano: 2010-11-15 16:16 | aktualizacja: 2010-11-16 09:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Animal Planet BBC Worldwide sprzedaje 50% udziałów w Animal Planet swojemu partnerowi Discovery Channel za 156 mln dol. (ok. 450 mln zł). Umowa, która mówi również o wyjściu BBC Worldwide z Liv, pozwoli komercyjnemu ramieniu BBC skupić się na markach będących w całości jego własnością, w tym BBC America, BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, BBC HD i CBeebies.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wprowadzenie i rozwój międzynarodowych kanałów spod marki BBC jest ważnym strategicznym priorytetem dla BBC Worldwide, a sprzedaż 50% udziałów w Animal Planet i Liv pozwoli nam skupić większą uwagę na szybko rozwijających się kanałach - powiedział John Smith, CEO BBC Worldwide. - Sprzedaż jest również zgodna z przeglądem BBC Worldwide przez BBC Trust, który został opublikowany w listopadzie 2009 r. - dodał.

Animal Planet powstał jako joint venture pomiędzy Discovery i BBC Worldwide w dniu 1 października 1996 r. Z kolei w 2006 r. sprzedał na całym świecie swoje 20% udziałów w kanale, ale utrzymał udziały w Europie (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii), Azji, Australii i Nowej Zelandii, Bliskim Wschodzie, Afryce i Kanadzie.

BBC Worldwide zgodził się również na przedłużenie o kolejne dwa lata swojej północnoamerykańskiej współpracy koprodukcyjnej z Discovery. Partnerzy już wcześniej wyprodukowali znakomite serie, w tym „Life”, „Planet Earth”, „Blue Planet” i „Wonders of the Solar System”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...