reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BenQ MW811ST – panoramiczny projektor 3D ready

dodano: 2010-11-17 13:31 | aktualizacja: 2010-11-17 22:24
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BenQ

BenQ MX760  mini.jpg Firma BenQ prezentuje projektor z serii Short Throw (duży obraz z małej odległości) – model MW811ST, który generuje obraz o przekątnej 95” (237,5 cm) z odległości 1 metra od ekranu – współczynnik projekcji wynosi 0.5:1. Model ten zastąpił oferowany dotychczas projektor MP782ST z tej serii. Model MW811ST ma jasność 2500 ANSI lumenów oraz kontrast 4600:1, który w pełni wystarczy do szerokiego zakresu zastosowań w biznesie, kinie domowym czy w edukacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obraz generowany jest w zakresie przekątnych od 48” (120cm) do 300” (750cm) w rozdzielczości WXGA (1280x800 pikseli), jest zgodny ze standardem HDTV do 1080p, obraz wyświetlany jest w formacie 16:10, z możliwością ustawienia formatu 4:3. Projektor obsługuje rozdzielczości od VGA (640x480 pikseli) do SXGA (1280x1024 piksele) w palecie 1.07 miliarda kolorów i odcieni barw. Gniazda wejściowe PC: D-Sub , LAN, USB typ A, USB typ mini-B, A/V: S-Video: Mini Din 4 pin x 1, kompozyt Video: RCA x 1, mikrofon, Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R: RCA x 2, Stereo Mini Jack x 1, PC: Monitor Out: D-sub 15 pin x 1, Audio:Variable Audio Out : Stereo Mini Jack x 1, Speaker: 10W x 2, Control Terminals Serial Connector: RS232 9 pin x 1.Model wykorzystuje technologię 3D Ready i może wyświetlać trójwymiarowy obraz z takich urządzeń jak komputery PC, odtwarzacze, konsole do gier, itp. Nienagannie bogate barwy pozwalają na większe doznania wizualne i lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału. Oglądane obrazy wideo wraz tekstem i złożoną grafiką są czytelne i dobrze widoczny również z końca sali projekcyjnej. Możliwość szybkiego ustawienia parametrów projektorów takich jak: automatyczny wybór źródła sygnału, korekcja koloru tła ściany i automatyczna regulacja zapewniają swobodę i wygodę użytkowania.

Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor oraz Texas Instruments prezentacje są na wysokim poziomie, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Modele z krótkoogniskowym obiektywem rozwiązują istotny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach o małej przestrzeni i krótkim dystansie między ścianami. Projektory BenQ z serii Short Throw rozwiązują nie tylko ten problem, ale wyznaczają standard w konstrukcji projektorów multimedialnych dla domu, edukacji, biznesu, publicznego i domowego odbiorcy.

Projektory te doskonale współpracują z interaktywnymi tablicami – nauczyciel czy prelegent nie jest oślepiany w czasie prowadzenia zajęć, a jego cień nie zasłania ekranu.Funkcje dla sektora edukacji

BenQ MW811ST został zaprojektowany głównie zmyślą o odbiorcy z sektora edukacyjnego, posiada między innymi wbudowane zaawansowane rozwiązania dla szkół i uczelni. Pierwszy element to – wyświetlanie obrazu z krótkiego dystansu. W rezultacie projektor może być zainstalowany bardzo blisko ekranu czy tablicy interaktywnej i nie przeszkadza wykładowcy, jak również uczniom czy studentom przy wyświetlaniu filmu .
Kolejny element to – wzory pomocniczych linii – Kaligrafia, Muzyka (pięciolinia), Tabela i Układ Współrzędnych.
Projektor ma wbudowane dwa głośniki 10W i gniazdo mikrofonu – co czyni z projektora klasowe centrum multimedialne.
Bardzo przydatną funkcją jest możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania zewnętrznego modułu. Doskonały dla oglądania w głośnych warunkach, nauki języka obcego lub innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu.

Wiele opcji wyświetlania

Projektory BenQ MX760 / MX761 oferują wiele opcji wyświetlania obrazu:
  • USB Display – wbudowany plug-and-play USB reader daje możliwość projekcji bez podłączenia projektora do komputera, bezpośrednio z nośnika pamięci USB (pendrive, dysk USB).
  • LAN Display – umożliwia dostarczanie sygnału wizyjnego do projektora za pośrednictwem sieci LAN. Możliwe jest wówczas jednoczesne wyświetlanie z jednego projektora i na jednym ekranie do czterech obrazów z różnych źródeł.
  • WiFi – wykorzystanie dodatkowego modułu bezprzewodowej sieci podłączanego do gniazda USB umożliwia bezprzewodową transmisję sygnału wizyjnego a komputera do projektora, co znacznie ułatwia pracę.
Zarządzanie przez LAN

Projektor wyposażono w system Crestron RoomView LAN do monitoringu i zdalnego sterowania projektorami poprzez sieć LAN. Z poziomu pojedynczej stacji, użytkownicy będą w stanie kontrolować indywidualnie lub jako grupę, działanie lub status wszystkich podłączonych do sieci projektorów BenQ w zakresie: obecności, stanu zasilania oraz zdalnego ustawiania parametrów obrazu.

Pyłoszczelny układ optyczny

Szczelnie zamknięty cały tor optyczny projektorów pozwolił na eliminacje konieczności okresowej wymiany filtrów – upraszcza to eksploatację i obniża koszty utrzymania projektora.
System ochrony lampy wydłuża jeż żywotność przez zarządzanie temperaturą żarówki. Standardowo czas pracy lampy to 2000 godzin (tryb Normal) oraz 3000 godzin (tryb ekonomiczny).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...