reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Projektory wideo z serii Acer P7

dodano: 2010-11-22 10:08 | aktualizacja: 2010-11-22 17:43
autor: Karol Czechowicki | źródło: Acer

acer P7203.png Obraz wyświetlany podczas prezentacji prowadzonej w dużej sali musi mieć najwyższą jakość, jasne kolory oraz wyraźne szczegóły, ponieważ tylko wtedy można naprawdę przyciągnąć uwagę widzów. Projektory Acer P7200i, P7203, P7205 oraz P7500 zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników w korporacjach i instytucjach edukacyjnych oraz zapewnieniu najwyższej jakości obrazu. Dzięki temu, idealnie nadają się do zastosowań w salach konferencyjnych i dużych pomieszczeniach. Ponadto, wyróżniają się niezwykle łatwą obsługą, wspaniałymi funkcjami a także szerokimi możliwościami instalowania.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie projektory z tej serii są wyposażone w odchylany obiektyw nowego typu, który można przesuwać w poziomie lub pionie wewnątrz obudowy urządzenia. Dzięki temu, można uzyskać obraz o prawidłowych proporcjach bez przemieszczania projektora. Odchylany obiektyw zwiększa swobodę instalowania w salach konferencyjnych i dużych salach wykładowych, a także eliminuje zniekształcenia obrazu.

Dzięki karcie sieciowej oraz funkcjom sterowania projekcją, projektory Acer umożliwiają prowadzenie prezentacji oraz wyświetlanie filmów z dowolnego miejsca. Wszystkie modele z serii P7 są wyposażone w system sieciowy Crestron, umożliwiający zdalne sterowanie pracą projektora. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.Projektor Acer P7200i zapewnia prawdziwą swobodę prowadzenia prezentacji. Bezprzewodowe łącze 802.11b/g/n umożliwia kilku użytkownikom wyświetlanie bardzo jasnego i wyraźnego obrazu z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, natomiast token „Plug & Show” pozwala na łatwe skonfigurowanie i nawiązanie połączenia bezprzewodowego. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast bezprzewodowe przesyłanie obrazu ze smartfona.

Projektory P7 są przystosowane do efektywnego zarządzania poprzez sieć LAN. Ponadto, zastosowano w nich funkcję USB Slide Show, która zapewnia większą swobodę wyświetlania filmów i prezentacji. Dzięki temu, projektor współpracuje z funkcją Presentation To Go, umożliwiająca wyświetlanie zdjęć i pokazów PowerPoint bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera.

W celu zagwarantowania najwyższej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektory z serii P7 są wyposażone w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

W projektorze P7500 zastosowano też technologię DynamicBlack, która znacznie zwiększa kontrast poprzez dynamiczne dostosowywanie przesłony do poszczególnych obrazów. Projektor odtwarza więc optymalne poziomy czerni przy zachowaniu oryginalnej jasności białych obszarów, co przekłada się na bardzo wyraźny obraz i pozwala na uzyskanie współczynnika kontrastu nawet 40000:1.

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także wyjątkową funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Dwa porty HDMI pozwalają na łatwe podłączanie najnowszych źródeł cyfrowego sygnału, natomiast funkcja True 24p zapewnia optymalną ostrość kinowych filmów. Dzięki temu, projektor zapewnia pełną satysfakcję z wyświetlania filmów o dużej rozdzielczości. Projektory z serii P7 są wyposażone nie tylko w tradycyjne, analogowe i cyfrowe, wejścia wideo, lecz również współpracują ze źródłami sygnału podłączanymi do portu USB. Aby wyświetlać obraz z komputera PC, wystarczy podłączyć go do projektora kablem USB. W projektorach tych zastosowano też nowoczesną lampę o jasności do 5500 lumenów ANSI, która zapewnia wspaniałą jakość projekcji nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Ponadto, projektor P7500 jest wyposażony w układ DLP o podstawowej rozdzielczości FullHD 1080p. Dzięki temu, podczas odtwarzania najnowszych nagrań o dużej rozdzielczości, na ekranie można dostrzec każdy szczegół z materiału źródłowego.

W celu zapewnienia komfortu użytkowania oraz większej użyteczności, w projektorach z serii P7 zastosowano lampę wkładaną z boku, która jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej, wkładanej od dołu. Dzięki temu, lampę można łatwo wymienić nawet wtedy, gdy projektor jest zamontowany na suficie.

Projektory z serii P7 są jest też wyposażone w gniazdo, do którego można podłączyć przewodowy pilot zdalnego sterowania z kablem o długości do 20 m. Sterowanie przewodowe zapewnia lepszą kontrolę nad urządzeniami w sali konferencyjnej, ułatwia obsługiwanie projektora z większych odległości, a także znacznie ułatwia instalowanie projektora w dużych pomieszczeniach.
Oprócz tego, projektory P7 są wyposażone w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Poza tym, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO. W rezultacie pobór mocy może zmniejszyć się nawet o 20%. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem Acer ePower Management służącym do konfigurowania ustawień oszczędzania energii.

Projektory z serii P7 są objęte 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...