reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce TVN Turbo w HD?

dodano: 2010-12-10 16:36 | aktualizacja: 2010-12-12 16:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

TVN Turbo Wiele wskazuje na to, że już w 2011 roku tematyczny kanał ITI przeznaczony dla mężczyzn - TVN Turbo będzie emitowany w jakości HD. Przypomnijmy, że od 15 sierpnia 2009 roku testowano emisję 16:9, a od 3 października 2009 roku TVN Turbo rozpoczął nadawanie w formacie 16:9 przez 24 godziny na dobę. Wtedy zmianie uległa też oprawa graficzna i muzyczna kanału. Teraz TVN Turbo nagrywa już większość swoich nowych programów w jakości HD. W momencie, gdy ramówka zostanie wypełniona w 100% programami w HD, uruchomiony zostanie TVN Turbo HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN Turbo jako kanał dla mężczyzn, nadaje programy motoryzacyjne, sportowe (czasami live transmisje niektórych wydarzeń sportowych), dokumentalne, a w godzinach nocnych programy erotyczne (soft). Bezpośrednim konkurentem dla stacji jest kanał z grupy Polsatu - Polsat Play, który jednak nigdy nie był tak popularnym kanałem dla mężczyzn, głównie ze względu na zasięg oraz późniejszego uruchomienia (TVN Turbo powstał 5 lat wcześniej niż Polsat Play). TVN Turbo jest w ofercie wszystkich platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, CYFRA+, n, TP/ Neostrada, TNK SD i TNK HD) i większości dobrych sieci kablowych w Polsce (UPC, Aster, Vectra, Multimedia, itd).

TVN Turbo został uruchomiony 12 grudnia 2003 o godzinie 18:00 jako pierwsza polska stacja motoryzacyjna. 12 grudnia 2010 mija właśnie 7 lat od uruchomienia TVN Turbo. Widzowie zapewne dobrze przyjmą kanał TVN Turbo HD, choć na razie nawet nie wiadomo do jakich platform i kablówek taki kanał zostanie dołączony. Pewne może być tylko dołączenie do oferty telewizji n, ewentualnie TNK HD (podobnie jak TVN HD). Informacje jakie uzyskała redakcja SAT Kuriera pochodzą z nieoficjalnych źródeł - nikt z ITI i TVN nie chciał potwierdzić tych informacji.

Dokładna data uruchomienia TVN Turbo HD nie jest znana.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 9/8

Multiswitch Opticum 9/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

250 zł Więcej...
reklama