reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cablecom: Internet 1,37 Gbit/s

dodano: 2011-02-15 13:21 | aktualizacja: 2011-02-15 13:28
autor: Anita Dąbek | źródło: UPC

Logo_UPC_New_2007 14 lutego, w przededniu kongresu europejskiej branży kablowej, który rozpoczął się w Lucernie, Cablecom, szwajcarska spółka UPC, największy operator kablowy Szwajcarii przeprowadził próbę bicia rekordu prędkości Internetu, osiągając bezprecedensową prędkość na poziomie 1,37 Gbit na sekundę w tradycyjnej, koncentrycznej sieci kablowej. Operator ściągnął dane z prędkością prawie 70 razy szybszą, niż jest to możliwe w najszybszych opcjach DSL, co potwierdza, że sieci kablowe mają przed sobą wspaniałą przyszłość.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z olimpijskim motto: „Szybciej, wyżej, mocniej…” UPC stawia sobie za cel, aby wyznaczać trendy i wpływać na rynek telekomunikacji jak żaden inny operator. Jako pionier w dziedzinie szerokopasmowego Internetu, firma po raz kolejny udowodniła swoją innowacyjną siłę i przewagę technologiczną. Podczas przeprowadzonego w Zurychu testu, Cablecom ściągnął dane z sieci z prędkością 1,37 Gbit na sekundę. Przy tej prędkości można ściągnąć film HD w niecałe 5 sekund a 100 najbardziej ulubionych utworów muzycznych w niecałą sekundę. To najnowsze osiągnięcie jest kolejnym rozdziałem w historii sukcesów firmy.

Ten test pokazuje, że dzięki technologiom kablowym możliwe są prędkości powyżej 1 Gb/s. Cieszymy się ze współpracy z naszymi partnerami z branży elektronicznej oraz producentami systemów takimi , jak Cisco, dzięki czemu będziemy mogli  wprowadzać produkty bazujące na takich prędkościach – powiedział Eric Lennon, prezes ds. technologii w Liberty Global, spółce-matce Cablecom i UPC.

Cablecom osiągnął rekordową prędkość dzięki ścisłej współpracy z Cisco, tworząc modem dla przyszłości z komponentów, które są szeroko dostępne już dziś (CMTS uBR 10012, uBR-MC3G60V). Obecnie nie tylko oferowane na rynku modemy nie są dostosowane do takich prędkości, ale także inne urządzenia, takie jak laptopy, czy elementy sieci WLAN.

Gotowi na przyszłość już dziś

Nie wiadomo, kiedy takie prędkości zostaną wprowadzone komercyjnie, jednak sieci UPC już teraz mogą być gotowe na takie ultraszybkie prędkości. Obecnie usługi UPC Fiber Power oferują polskim klientom Internet o prędkości do 120 Mb/s, a firma koncentruje sie także na wyznaczaniu standardów również w niższych segmentach usług. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...