reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Problemy abonentów byłej Wizji TV

dodano: 2002-08-31 09:17 | aktualizacja: 2002-08-31 09:17
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Niestety abonenci byłej Wizji TV są poszkodowani w porównaniu do abonentów Cyfry+ posiadających terminale Mediasat. Problem polega na braku odbioru na tunerach Wizji TV niektórych kanałów z Hot Birda, w tym reklamowanych przez Nową Cyfrę jako część pakietu Białego - BBC World czy CNN.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widać więc, że Nowa Cyfra+ popełniła jednak błąd wybierając Hot Birda, a nie Astrę jako system satelitarny dla wspólnej platformy. Canal+ Polska liczył na transpondery i pomoc włoskiej Tele+. Jednak po przejęciu włoskiej platformy przez Murdocha w trudnym procesie łączenia z Stream okazuje się, że będzie z tego tylko problem...dla Cyfry+. Zniknie już zapowiadana przez Cyfrę+ polska wersja Seasons, nadawana razem z włoską z Hot Birda (momo, że jest razem z francuską wersją z Astry). Z powodu technicznych problemów Multithematiques zrezygnowało całkiem z polskiej wersji Seasons. Dochodzą też techniczne problemy z kanałami BBC World, CNN i innymi.

Sprawdzaliśmy czy to prawda, testując kilka tunerów Wizji TV. Wyszukiwaliśmy na różne sposoby cyfrowe kanały z Hot Birda. Okazuje się, że nawet jeśli wyszukane zostaną kanały BBC World, CNBC lub CNN, to albo nie są odbierane wcale, albo...na zmianę, raz jeden, raz drugi.

Dla abonenta, który zna język angielski lub są mu potrzebne te kanały do pracy lub nauki, jest to sytuacja niedopuszczalna. Nie można tolerować ewidentnych błędów platformy - każdy abonent Wizji TV może mieć uzasadnione podejrzenie, że został oszukany, skoro kanały te reklamowane są jako część pakietu podstawowego Nowej Cyfry+!

To chyba też nauczka dla Cyfry+ - nie chwal się nieswoimi kanałami, jeśli ich nie masz na swoim transponderze. Jak to łatwo przejechać się na kodowaniu kanałów informacyjnych (gdzie indziej dostępnych FTA!), co dla mnie osobiście jest wielkim nieporozumieniem!

Wyjaśnijmy krótko zaistniałą sytuację.

Cyfra+ korzysta z obcych transponderów satelitów Hot Bird - 13E. Ma wydzierżawione tylko trzy transpondery: tr.110 - 10,719V; tr.119 - 10,892H; tr.4 - 11,283V. W przypadku kanałów informacyjnych Nowa Cyfra+ korzysta z transpondera 12,054H, który dzierżawi od Eutelsata włoska Tele+. Tam właśnie nadawane są: CNN, Sky News, CNBC, BBC World, które dotąd kodowane były w Seca 2 (dla Tele+ i Cyfry+) i VideoGuard (dla Stream). Teraz doszedł CryptoWorks dla abonentów byłej Wizji TV i pojawił się problem techniczny.

Niestety to nie koniec problemów, ponieważ tuner Wizji TV "nie widzi" też transpondera 94 (12,597V) dzierżawionego przez GlobeCast, gdzie są także...CNN (w Viaccess i Irdeto) i BBC World (w Viaccess). Tutaj są także Euronews, MBC i ANN.

Aby zapobiec ewentualnej całkowitej rezygnacji abonenta z oferty związanej ze zmianą możliwości odbioru tych kanałów, Cyfra+ w uzasadnionych przypadkach stara się proponować wymianę dekodera Philipsa na terminal Mediasat.

Gorzej, gdy nagle wszyscy abonenci byłej Wizji TV zaczęliby zgłaszać takie problemy, chcąc zamienić sobie tuner Wizji TV na terminal Cyfry+?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...