reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zgoda na dalsze testy z RTON Wisła/Skrzyczne

dodano: 2011-03-08 14:15 | aktualizacja: 2011-03-08 16:13
autor: Anita Dąbek | źródło: UKE

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W dniu 1 marca 2011 roku prezes UKE, Anna Streżyńska, wydała na rzecz spółki TP EmiTel pozwolenie radiowe na kontynuację eksperymentalnej emisji programów TVP, jednakże z użyciem standardu DVB-T/MPEG-4, ze stacji nadawczej Wisła/Skrzyczne na kanale TV nr 62. Pozwolenie zostało wydane na okres od 1 marca 2011 r. do 31 sierpnia 2011 r. W piątek, 4 marca 2011 roku w godzinach wieczornych przez moment dostępny był sygnał mux 3 DVB-T z nadajnika RTON Wisła/Skrzyczne, jednak nie były to oficjalne testy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie cyfrowego przekazu kanałów TVP dla mieszkańców Podbeskidzia było zapowiadane od momentu przerwania emisji w MPEG-2, którą prowadzono testowo od kilku lat.

Aktualizacja

Na prośbę spółki TP EmiTel, publikujemy sprostowanie:

W wyniku wewnętrznych ustaleń otrzymano informację, że na ok. 12 sekund włączono emisję omyłkowo. Nie były to więc w żadnej mierze testy sygnału cyfrowego. Nie zmienia to faktu, że nasza firma jest technicznie i w każdej chwili gotowa do takiej emisji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...