Eurosport 2: Złoty Puchar CONCACAF

dodano: 2011-06-20 13:49 | aktualizacja: 2011-06-20 13:53
autor: Anita Dąbek | źródło: Eurosport

Eurosport 2 Eurosport 2 będzie transmitować na żywo półfinały Złotego Pucharu CONCACAF, w którym spotkają się piłkarze Stanów Zjednoczonych i Panamy oraz Hondurasu i Meksyku. Kanał pokaże również mecz finałowy rozgrywek, który odbędzie się 26 czerwca br.

W mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów pozostały już tylko cztery najlepsze zespoły. Jako pierwsze udział w półfinałach wywalczyły drużyny Meksyku (obrońca tytułu) i Hondurasu. W drużynie prowadzonej przez trenera Luiza Fernando Suareza całe spotkanie ćwierćfinałowe rozegrał obrońca Wisły Kraków, Osman Chavez, a jego zespół pokonał po rzutach karnych Kostarykę 4:2.

Stawkę półfinalistów Pucharu uzupełnili piłkarze Stanów Zjednoczonych i Panamy. Widzowie po raz drugi w meczach ćwierćfinałowych mogli oglądać rzuty karne, które tym razem przesądziły o zwycięstwie Panamy nad reprezentacją Salwadoru. Bohaterem meczu został Luis Tejada, który doprowadził  do dogrywki w ostatniej minucie meczu i wykorzystał decydujący rzut karny.