2. kolejka Bundesligi w Eurosporcie 2

dodano: 2011-08-10 10:01 | aktualizacja: 2011-08-12 09:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport

Eurosport 2 HD W najbliższy weekend wszystkie mecze Bundesligi odbędą się w sobotę i niedzielę. Eurosport 2 pokaże w sumie 4 mecze na żywo! Na inaugurację nowego sezonu Bundesligi kibice piłki nożnej byli świadkami co najmniej kilku niespodzianek. Wygrana Mainz z Bayerem Leverkusen, czy porażki Bayernu Monachium i Schalke 04 z teoretycznie słabszymi rywalami zaskoczyły kibiców i piłkarskich ekspertów. Sezon zaczął się więc niezwykle ciekawie, a dominacja „polskiej” Borussii może potrwać dłużej niż wydawało się to przed rozpoczęciem sezonu.

Hoffenheim – Dortmund, sobota 13 sierpnia, godz. 15:30

Magiczny  futbol Dortmundu, jak pisali niektórzy dziennikarze po meczu z HSV, dał drużynie prowadzonej przez Juergena Kloppa 3 punkty i dużo pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami. Robert Lewandowski popisał się piękną asystą przy golu Goetzego na 2:0, czym udowodnił swoje wysokie umiejętności techniczne i przydatność w drużynie mistrza Niemiec. Gospodarz, zespół Hoffenheim, w ubiegłym tygodniu przegrał w Hannoverze 1:2 i w starciu z Borussią wydaje się być bez szans. Doping 30 tysięcy kibiców na Rhein-Neckar-Arena powinien jednak dodać skrzydeł piłkarzom Marco Pezzaiuoliego, którzy na pewno uczynią wszystko, by pokusić się o niespodziankę.

Moenchengladbach – VfB Stuttgart, sobota, 13 sierpnia, godz. 18:30

Drugi sobotni mecz na antenie Eurosportu 2 zapowiada chyba jeszcze większe emocje niż mecz Borussii. Zmierzą się bowiem zespoły, które rewelacyjnie spisały się w pierwszej kolejce. Borussia Moenchengladbach, była  sprawcą największej sensacji w ubiegłym tygodniu, pokonując w jaskini lwa typowaną na mistrza Niemiec drużynę Bayernu Monachium 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 62. minucie spotkania Igor de Camargo. Piłkarze ze Stuttgartu z kolei rozgromili u siebie Schalke 3:0. Zespół Raula był bezradny wobec agresywnej postawy podopiecznych Bruno Labadii.

Kaiserslautern – Augsburg, niedziela, 14 sierpnia, godz. 15:30

Tegoroczny beniaminek w Bundeslidze, drużyna z Augsburga, zremisowała 2:2 w pierwszej kolejce z wydawałoby się z mało wymagającym przeciwnikiem - Freiburgiem. Dość łatwi rywale na początku sezonu są szansą dla Augsburga na zdobycie kilku cennych punktów. Zatem spotkanie z Kaiserslautern, zespołem,  który przegrał na wyjeździe z Werderem 0:2, może być bardzo wyrównane.

Bayer Leverkusen – Werder Brema, niedziela, 14 sierpnia, godz. 17:30

Aptekarze zaczęli sezon od porażki z Mainz 0:2, co stanowiło jedną z największych niespodzianek kolejki.  Wicemistrzowie Niemiec  będą mogli zrehabilitować się za przegraną na własnym stadionie, ale na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Drużyna Sebastiana Boenischa, Werder Brema, zaprezentowała w ubiegłym tygodniu dobrą grę i pewnie pokonała Kaiserslautern 2:0.

Komentatorzy i eksperci Bundesligi w Eurosporcie 2 w Polsce:

Mateusz Borek, Edward Durda, Andrzej Janisz, Tomasz Lach, Cezary Olbrycht, Radosław Gilewicz, Tomasz Hajto, Tomasz Kłos, Maciej Murawski, Paweł Wojtala.

Bundesliga w Eurosporcie 2 – kluczowe fakty:

- 5 meczów na żywo tygodniowo + jeden mecz na żywo 2. Bundesligi
- Eksperckie analizy Steffena Freunda - byłej gwiazdy Borussii Dortmund i reprezentacji Niemiec oraz zdobywcy Pucharu Europy

5 magazynów co tydzień!

- Bundesliga – zapowiedź kolejki: 26-minutowa prezentacja zbliżającego się weekendu

- Kroniki Bayernu Monachium: nowy 5-minutowy program dedykowany najsłynniejszemu klubowi Bundesligi zawierający ekskluzywne wywiady i najnowsze wieści z Bayernu. Magazyn będzie emitowany w przerwie piątkowego meczu.

- German Tour: nowy, 5-minutowy program w przerwie piątkowego meczu. Eurosport 2 odwiedzi wszystkie 18 klubów Bundesligi prezentując ich historię, kulturę oraz sportowe ambicje.

- Bundesliga w przerwie: nowy, 52-minutowy program produkowany przez Eurosport 2, zawierający najciekawsze fragmenty meczów rozegranych w piątek oraz sobotę do godz. 17.30. Emisja w soboty o godz. 17.30.

- Highlights: podsumowanie całej kolejki Bundesligi. Najciekawsze sytuacje i wszystkie gole. Emisja w niedzielę o godz. 19:30