1.12 Odense BK - Wisła Kraków w LE UEFA

dodano: 2011-11-30 11:40 | aktualizacja: 2011-12-01 11:13
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport logo od 2007 Sensacyjnie zakończyło się spotkanie w Londynie, gdzie Tottenham uległ drużynie PAOK Saloniki 1:2 i jest blisko odpadnięcia. SC Braga, Atlético Madryt, Metalist Charków, PAOK, Standard Ličge i Hannover 96 wywalczyły w środę awans do 1/16 finału Ligi Europy UEFA. Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z PSV Eindhoven 0:3 (0:1).

Podopieczni Macieja Skorży tym samym nie zajmą pierwszego miejsca w grupie C. Gospodarze byli wyraźnie słabsi od rywali, a szanse na zwycięstwo stracili po czerwonej kartce dla bramkarza Dusana Kuciaka w 56. minucie, który sprokurował rzut karny (na gola zamienił go Dries Mertens). Wcześniej do własnej bramki piłkę skierował Michał Żewłakow. Wynik spotkania w 68. minucie ustalił Zakaria Labyad.

Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/16 finału. W drugim meczu tej grupy Hapoel Tel Awiw wygrał w Bukareszcie z Rapidem 3:1.

Braga zapewniła sobie awans dzięki wygranej z Birmingham City 1:0, ale to w drugim meczu grupy H były zdecydowanie większe emocje. Club Brugge przegrywał już trzema golami w wyjazdowym spotkaniu z NK Maribor, by ostatecznie wygrać 4:3 po bramce w 90. minucie Ryana Donka. Zespół z Belgii awansował na pierwsze miejsce w grupie, choć może jeszcze zostać wyprzedzony przez Birmingham.

Największą niespodziankę mieliśmy na White Hart Lane, gdzie grający w dziesiątkę PAOK pokonał Tottenham Hotspur 2:1, zostając pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans z grupy A. Dołączyć do niej może Rubin Kazań, który potrzebuje punktu w Salonikach w ostatnim meczu, po środowej wygranej z Shamrock Rovers 4:1.

Natomiast Metalist, który wygrał z Austrią Wiedeń 4:1 w Charkowie, jest pewny pierwszego miejsca w grupie G. Goście też mają nadal szanse na awans, po tym, jak Malmö zremisowało bezbramkowo z AZ Alkmaar. Ekipa z Eredivisie ma dwa punkty przewagi przed meczem z Metalistem 15 grudnia.

Jeszcze jedno miejsce do awansu zostało w grupie I, po tym, jak Atletico pokonało Celtic 1:0 w Glasgow, zapewniając sobie grę w fazie pucharowej. Udinese zremisowało na wyjeździe z Rennes i musi uniknąć porażki za dwa tygodnie z Celtikiem, aby wystąpić w 1/16 finału.

Standard zapewnił sobie grę wiosną w europejskich pucharach oraz pierwszą lokatę w grupie B dzięki wygranej przed własną publicznością z Hannover 96, który także zagra w 1/16 finału. Puntkami z ekipą Mirko Slomki może zrównać się FC Křbenhavn, ale Hannover jest lepszy w bezpośrednim pojedynku, co oznacza, że ekipa z Danii po remisie z Worskłą Połtawą 1:1 nie ma szans na awans.

PSV Eindhoven i Legia Warszawa były pewne awansu z grupy C, ale ekipa Freda Ruttena jest już pewna pierwszego miejsca, po wygranej w stolicy Polski 3:0. Hapoel Tel Awiw opuścił ostatnie miejsce w tabeli dzięki wygranej z Rapidem Bukareszt 3:1.