reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Notebook Lenovo ThinkPad dla uczniów i szkół

dodano: 2011-12-07 17:25 | aktualizacja: 2011-12-07 17:30
autor: Anita Dąbek | źródło: Lenovo

Lenovo ThinkPad ThinkPad X130e, specjalnie wzmocnionego z myślą o zastosowaniach w sektorze edukacji. Notebook jest wyposażony w funkcje, dzięki którym uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także same szkoły mogą w procesie nauczania jak najlepiej wykorzystywać technologie komputerowe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaawansowany edukacyjny notebook ThinkPad X130e działa na jednym z najnowszych procesorów Intel lub AMD oraz szybkim, wbudowanym układem graficznym. Zapewnia łączność bezprzewodową i narzędzia multimedialne spełniające wymogi współczesnej cyfrowej nauki. Ponieważ notebookiem będą posługiwać się dzieci, ThinkPad X130e ma specjalnie wzmocnioną pokrywę górną, klawiaturę i zawiasy. Szkołom spodoba się wydajność, niezawodność i opcje dostosowywania, w tym identyfikatory, modyfikacje BIOS, niestandardowe obrazy dysku oraz szeroki wybór kolorów 1).

W ramach naszego projektu Lenovo ThinkTank 2011 zgromadziliśmy setki cenionych pedagogów, a najwyższą pozycję na liście ważnych funkcji zajęła wytrzymałość — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager firmy Lenovo Polska. — Już od wielu lat produkujemy trwałe urządzenia, które przechodzą pomyślnie wiele wojskowych testów, ale ThinkPad X130e wzmocniliśmy specjalnie z myślą o środowisku edukacyjnym.Notebooki o bogatym wnętrzu
ThinkPad X130e pomaga uczniom lepiej wykorzystać czas przeznaczony na naukę. Moc obliczeniowa tego lekkiego, ultraprzenośnego notebooka o przekątnej 11,6 cala została dobrana odpowiednio do wielozadaniowej pracy uczniów przy użyciu procesorów AMD Fusion E-300, E-450 lub Intel Core i3‑2367M ULV drugiej generacji. Podczas lekcji multimedialnych sprawdzi się układ graficzny AMD Radeon lub Intel HD, który zapewni uczniom świetne wrażenia wizualne.

Urządzenie opracowane specjalnie z myślą o doskonaleniu warunków nauczania to podstawa zmian w edukacji — powiedziała Paige Johnson, strateg edukacyjny firmy Intel. — Notebook Lenovo ThinkPad X130e z procesorem z rodziny Intel Core i3 zapewnia możliwości i funkcje, których potrzebują uczniowie XXI wieku.

Ważący poniżej 2 kg 2) notebook można łatwo przenosić z klasy do klasy. Bateria wystarczy na cały dzień w szkole, a nawet na rozpoczęcie odrabiania lekcji — do 8,5 godziny 3). W ciągu typowego dnia w szkole notebooki uczniów są często narażone na działanie ekstremalnych czynników. W związku z tym X130e został wyposażony w różne zabezpieczenia:
  • Gumową osłonę pokrywy górnej tłumiącą uderzenia z boku notebooka,
  • O 33% mocniejsze narożniki, które zmniejszają ryzyko uszkodzeń w wyniku upuszczenia pod kątem,
  • Mocniejsze zawiasy, które wytrzymają nawet najczęstsze używanie notebooka, osiągając aż 30 000 cykli,
  • Wzmocnione i cofnięte gniazda w celu zmniejszenia skutków uszkodzeń,
  • Mocniejszą oprawę z plastiku o grubości 1,2 mm w celu ochrony ekranu z podświetleniem LED.

Notebook ThinkPad X130e jest wyposażony w narzędzia potrzebne we współczesnym, cyfrowym środowisku edukacyjnym. Za pomocą kamery działającej nawet przy słabym oświetleniu uczniowie mogą porozumiewać się ze swoimi kolegami z innych szkół w swojej miejscowości i na drugim końcu świata. Mogą także łączyć się łatwo przez Wi-Fi, a nawet utrzymywać połączenie, przechodząc od klasy do klasy, dzięki funkcji Lenovo Instant Resume. Za pośrednictwem gniazd HDMI i VGA uczniowie mogą prezentować swoje prace klasie przy użyciu projektora lub na ekranie telewizora.

Więcej możliwości, efektywna praca

Z nauką nie można czekać, dlatego firma Lenovo opracowała szybko uruchamiające się komputery, takie jak notebook X130e, które startują w mniej niż 20 sekund przy użyciu technologii Lenovo RapidBoot 4). Wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów, takie jak Rescue and Recovery i Access Connections pomogą ograniczyć liczbę zgłoszeń do pomocy technicznej. Dzięki nim uczniowie mogą odzyskać uszkodzone pliki oraz łatwo łączyć się z różnymi sieciami Wi-Fi.

Lenovo oferuje ponadto szeroki zakres opcjonalnych usług związanych z notebookiem ThinkPad X130e, począwszy od niestandardowych kolorów. Dzięki usługom Lenovo związanym z obrazami dysków zespoły IT mogą skoncentrować się na doskonaleniu warunków nauki, zamiast na poszukiwaniu sterowników i ręcznym ładowaniu obrazów na poszczególnych komputerach. Usługi związane z identyfikatorami umożliwiają śledzenie komputerów pozostawionych w autobusie lub klasie, a usługi Accidental Damage Protection pomagają kontrolować wydatki związane z naprawą. Jeżeli komputer będzie wymagać naprawy, usługa Lenovo Hard Drive Retention umożliwi ochronę cyfrowych informacji uczniów.

Ceny i dostępność 5)

Notebook ThinkPad X130e będzie dostępny od 20 grudnia za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo i serwisu www.lenovo.com. Ceny wybranych modeli zaczynają się od około 469 USD. W Polsce komputer pojawi się w pierwszym kwartale 2012.

1) Minimalna wielkość zamówień i czas realizacji różnią się w zależności od wymagań związanych z dostosowaniem produktu.
2) 1,78 kg z baterią 6-ogniwową
3) Z baterią 6-ogniwową.
4) Dostępność tylko w opcji z dyskiem SSD 128 GB
5) Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...