reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

55-calowy telewizor OLED od LG

dodano: 2012-01-04 12:13 | aktualizacja: 2012-01-04 16:02
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG OLED Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, LG przedstawi największy na świecie telewizor OLED z ekranem o przekątnej 55 cali. W panelu OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna) zastosowano najnowsze rozwiązania od LG, takie jak czterokolorowe piksele (4-Color Pixels) i Color Refiner, które zapewniają najbardziej naturalne kolory, jakie można uzyskać w telewizorze, po znacznie niższej cenie niż przy zastosowaniu standardowych procesów produkcyjnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki ścisłej współpracy z LG Display uzyskaliśmy produkt wyposażony we wszystkie rozwiązania, które decydują o przewadze telewizorów OLED nad LCD. Co więcej udało się to osiągnąć po znacznie niższych kosztach niż w przypadku dotychczas stosowanych technologii wykorzystywanych do produkcji paneli OLED — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. — Technologia OLED jest przyszłością telewizorów, a LG chce ją zaoferować klientom w jak najbardziej przystępnej formie.

To co odróżnia nowy telewizor LG od dostępnych na rynku modeli OLED to funkcje 4-Color Pixels i Color Refiner, które zapewniają naturalny i wyrazisty obraz. Specjalne piksele złożone z czterech kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego), zamiast tradycyjnego zestawu RGB używanego przez innych producentów paneli OLED, umożliwiają dokładniejsze odwzorowanie barw. Color Refiner gwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia dzięki algorytmowi LG, który poprawia tony i odcienie. W innych telewizorach OLED odcienie często ulegają znacznym zmianom w zależności od nachylenia z którego oglądany jest obraz, a gama kolorów jest nienaturalna.Kolejną zaletą telewizora OLED od LG jest nieograniczony współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe, wyraziste kolory oraz widoczność najmniejszych szczegółów niezależnie od ogólnej jasności obrazu wyświetlanego na ekranie. W telewizorach LED i LCD zastosowanie tak zaawansowanych funkcji, w znaczący sposób poprawiających jakość barw jest technicznie niemożliwe. Ponadto panele OLED LG są tysiąc razy szybsze niż LED/LCD, dzięki czemu ruch jest przedstawiany idealnie czysto, bez smug i rozmazań.

Telewizor OLED LG to nie tylko najnowocześniejsze technologie, ale również estetyka. Niezwykle cienka rama LG typu Slim and Narrow Bezel nadaje mu elegancki, minimalistyczny wygląd. Telewizor ma zaledwie 4 mm grubości i ma masę 7,5 kg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...