reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ponad milion podpisów za TV Trwam w DVB-T

dodano: 2012-02-12 18:15 | aktualizacja: 2012-02-12 20:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: media2.pl/polskieradio.pl/wprost.pl/naszdziennik.pl/satkurier.pl

TV Trwam 2011 Już ponad milion podpisów złożono pod apelem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie Telewizji Trwam miejsca w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Z apelem o Trwam w DVB-T do KRRiT zwracają się także samorządy (m.in. Zakopane, Ełk, województwo dolnośląskie, powiat łomżyński), które podejmują w tej sprawie stosowne uchwały, oraz różne instytucje i organizacje. Ponadto Solidarna Polska zawiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prokuratora generalnego o nieprawidłowościach przy przyznawaniu koncesji DVB-T.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piśmie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów posłowie Solidarnej Polski informują, iż ocena sytuacji finansowej Fundacji Lux Veritatis (nadawcy Telewizji Trwam) dokonana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pozostaje w sprzeczności z materiałem dowodowym, a podmioty spełniające te same warunki były traktowane w sposób całkowicie odmienny. Przypomnijmy, iż Rzeczpospolita ujawniła ostatnio dane finansowe, które składali w KRRiT nadawcy ubiegający się o koncesję DVB-T - według nich sytuacja finansowa Fundacji Lux Veritatis na tle nadawców, którzy otrzymali koncesję DVB-T jest znacznie lepsza i różnice na korzyść Telewizji Trwam są ogromne (więcej tutaj).

Ponadto zwracają uwagę na fakt braku konkurencyjności na rynku naziemnej telewizji cyfrowej, co narusza przepisy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, które zabraniają nadużywania dominującej pozycji na rynku przez jednego lub kilku przedsiębiorców - KRRiT przyznała koncesje spółce Stavka, nadawcy kanału TTV, w której TVN, posiadający już dwa kanały w DVB-T, ma 25% udziałów i ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka, w której Zygmunt Solorz-Żak wraz z podmiotami zależnymi posiada 17,08% kapitału, co daje 13,48% i który jest jednocześnie właścicelem wraz z podmiotami zależnymi i partnerami spółek, które miały już cztery kanały w naziemnej telewizji cyfrowej. Przypomnijmy, iż za sprawą decyzji KRRiT w porównaniu do analogowej telewizji w cyfrowej przybył tylko JEDEN nowy nadawca - Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe. Jak wygląda podział rynku naziemnej telewizji cyfrowej przedstawiamy poniżej (więcej tutaj Trwam mysz która ryknęła):

Telewizja Polska (7 kanałów): TVP1*, TVP2*, TVP INFO* (w dwóch wersjach lokalnych), TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Historia;
Zygmunt Solorz-Żak (5 kanałów): Polsat*, Polsat Sport News (Zygmunt Solorz-Żak wraz z podmiotami zależnymi i partnerami jest właścicielem spółek Telewizja Polsat i Cyfrowy Polsat, nadawców kanałów Polsat i Polsat Sport News), TV4*, TV6 (Zygmunt Solorz-Żak wraz z podmiotami zależnymi i partnerami jest właścicielem spółki Polskie Media, nadawcy kanałów TV4 i TV6) i ATM Rozrywka (Zygmunt Solorz-Żak wraz z podmiotami zależnymi posiada 17,08% kapitału, co daje 13,48% głosów w ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka);
Grupa ITI i TVN (3 kanały): TVN*, TVN7, TTV (TVN posiada 25% udziałów w spółce Stavka, nadawcy kanału TTV);
Telewizja Puls (2 kanały): TV Puls*, Puls2;
Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe - ZPR (2 kanały): Eska TV (ZPR jest właścicielem spółki Eska TV, nadawcy kanału Eska TV), Polo TV (ZPR jest właścicielem spółki Lemon Records, nadawcy kanału Polo TV).
* kanały dostępne wcześniej analogowo

W pismie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta posłowie stwierdzają, iż decyzja o nieprzyznawaniu Telewizji Trwam miejsca w DVB-T została podjęta wbrew przepisom i dokumentom. Ponadto dodają, iż na skutek uchwał i decyzji KRRiT oraz jej przewodniczącego Jana Dworaka doszło do bezpodstawnej dyskryminacji Fundacji Lux Veritatis w postępowaniu koncesyjnym względem innych wnioskodawców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...