reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CP: Nowości w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej

dodano: 2012-04-04 13:50 | aktualizacja: 2012-04-04 15:59
autor: Anita Dąbek | źródło: Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Wraz z pierwszymi oznakami wiosny Cyfrowy Polsat zaprasza widzów VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej przed ekrany na kwietniowe nowości, a wśród nich poleca: wyczekiwane hity (Saga „Zmierzch: Przed świtem cz. 1”), obrazy wywołujące dreszcze („Elita zabójców”, „Giganci ze stali”, „Paragraf 44”, „Coś”), lekkie i odprężające komedie  („Jak ona to robi”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „To tylko seks”), ambitne kino z prawdziwymi historiami napisanymi przez życie („Służące”, „80 milionów”, „Inside Job”) oraz odważne i intrygujące produkcje („Niebezpieczna metoda”, „Sala samobójców”).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dramaty, rozterki, sprzeczne charaktery…

Kultowa saga powraca! „Zmierzch: Przed świtem cz.1” odpowie na nurtujące widzów pytania dotyczące losów głównych bohaterów. W poprzednich częściach Bella (Kirsten Stewart) i Edward (Robert Pattinson) spotykali się z wieloma przeciwnościami losu. Mimo wszystko walczyli o swoją miłość i stworzyli rodzinę. Nie oznacza to oczywiście końca problemów młodej pary. Co dalej będzie z ich miłością? Czy zwyciężą z Volturi? Czy pojawienie się dziecka wywoła u Jacoba (Taylor Lautner) kolejne rozterki? Czy Edward zdobędzie się na trudną decyzję i podaruje Belli nieśmiertelność?

Choć wiośnie sprzyja lekkie i optymistyczne kino, to VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa zaprasza swoich widzów do obejrzenia ambitnego i kontrowersyjnego obrazu. „Służące” oprócz tego, że stanowią fascynujące kino, są również filmem ważnym. Reżyser, Tate Taylor, na plan pierwszy wysunął postaci na co dzień niezauważane. Prostoduszne czarnoskóre kobiety, traktowane przez swoje wyniosłe pracodawczynie jak „zło konieczne”. Odświeża tematykę rasizmu powszechnego w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i opowiada o nim historiami kobiet, który doświadczały go na co dzień. Fabuła filmu jest uniwersalna. To ponadczasowa opowieść o ograniczeniach, którym ulegamy wszyscy bez względu na wiarę czy kolor skóry. Nie każdego stać na odwagę i determinację, aby się im przeciwstawić. Czy uda się to Skeeter (Emma Stone), ambitnej dziennikarce, która w swojej książce chce opowiedzieć prawdziwą historię czarnoskórej Albeen (Viola Davis) i innych służących pracujących u najzamożniejszych rodzin w Missisipi? „Służące” to opowieść warta uwagi nas wszystkich,  bo oprócz łez i wzruszenia wywołuje także śmiech i pozytywne emocje, w tym wiarę, że porzucenie strachu oznacza początek zmian na lepsze.   

Jan Komasa, jeden z... najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, jako pierwszy w Polsce stworzył film, w którym wirtualny świat awatarów jest równie ważny, jak rzeczywista gra aktorów. „Sala samobójców” to miejsce bez wyjścia. Za namową intrygującej i atrakcyjnej dziewczyny zostaje do niego wciągnięty Dominik (Jakub Gierszał) – chłopak z bogatej rodziny, odsunięty od szkolnych przyjaciół, który ucieka do sieci w poszukiwaniu wsparcia i zrozumienia. Jego spowiedniczką staje się Sylwia (Roma Gąsiorowska). Uczuciowa pułapka wplątuje go w śmiertelną intrygę, w której może stracić to, co w życiu najcenniejsze. Obraz warty obejrzenia choćby ze względu na poruszane problemy współczesnych nastolatków, charakterystykę relacji rodzinnych oraz plejadę świetnych aktorów starszego pokolenia. W roli rodziców występują – Krzysztof Pieczyński i Agata Kulesza, psychologa gra Kinga Preis.
Niezgłębione impulsy pobudzające do działania, mroczne pragnienia, odwiecznie skrywane naturalne instynkty, przemilczane sekrety – to tylko nieliczne aspekty kolejnego intrygującego obrazu z kwietniowej oferty VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej.
„Niebezpieczna metoda" to z jednej strony soczysty dramat psychologiczny zabarwiony konfliktem wybitnych intelektualistów, a z drugiej – opowieść o zdradzie i nieszczęśliwej miłości. Dwa wybitne umysły psychologii Carl Jung (Michael Fassbender) oraz Zygmunt Freud (Viggo Mortensen) nieustannie prowadzą badania nad ludzką psychiką. Jedno zaskakujące spotkanie doprowadza do rywalizacji pomiędzy nimi. Sabina (Keira Knightley) będąca pod opieką doktora Junga, umożliwia mu odkrycie nowatorskiej i kontrowersyjnej metody leczenia chorych psychicznie. Jaki okaże się efekt prowadzonych badań?

Młodzi, atrakcyjni, przebojowi...

Jamie (Mila Kunis), która nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia i Dylan (Justin Timberlake), który po prostu nie ma na nią czasu, postanawiają przeprowadzić na sobie eksperyment, mający dowieść, że miłość nie jest im potrzebna. Oboje decydują się na związek bez zobowiązań, jedynie dla czystej przyjemności. To, co ich łączy – „To tylko seks”. Jednak sytuacja się skomplikuje kiedy tych dwoje zakocha się w sobie. Co z tego wyniknie?
Kate Reddy (Sarah Jessica Parker), piękna, ambitna i przyjacielska menadżer, sprawnie godzi bogate życie rodzinne z zawrotną karierą w... biznesie. Pewnego dnia jej klientem zostanie uwodzicielski Jack Abelhammer (Pierce Brosnan) i od tego momentu Kate będzie musiała zmierzyć się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, kosztem szczęścia u boku dobrodusznego męża (Greg Kinnear, nominowany do Oscara za rolę w „Lepiej być nie może”). „Jak ona to robi?” to optymistyczny obraz, który podejmuje wiecznie aktualny temat emancypacji i kobiecej umiejętności łączenia obowiązków rodzicielskich, małżeńskich i zawodowych.

Akcja, adrenalina, brawura…

Na żołnierzy z elitarnej jednostki polują zawodowi zabójcy. Kiedy porywają Huntera (Robert de Niro), mentora Dannego (Jason Statham), były komandos wraca do gry, by uratować przyjaciela. Chcąc go ocalić, musi podjąć się misji prawie niemożliwej: zlikwidować trzech zabójców wysłanych przez  starego wroga (Clive Owen) i stanąć z nim twarzą w twarz. „Elita zabójców” to pasjonujące, wciągające kino, w którym przeżyje tylko najlepszy.

Walki wręcz w wykonaniu robotów? Tak, to możliwe, a zaprezentują je „Giganci ze stali”. To kolejna z „mocnych” kwietniowych nowości w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu. Charlie Kenton, weteran walk wręcz, został wyeliminowany z pola walki przez roboty. Nowa era zmusza go do prowadzenia nielegalnych zawodów i renowacji uszkodzonych maszyn. Siłę, wiarę w siebie i gigantyczne pokłady energii odnajduje podczas współpracy ze świeżo odnalezionym synem, Maxem. Razem podejmują się wytrenowania robota i wzięcia udziału w mistrzostwach. Czy uda im się osiągnąć zamierzony cel? 
 
Samuel L. Jackson w produkcji „Arena” wciela się w postać bezdusznego biznesmana, który z sadystycznym zacięciem buduje swoje imperium na brutalnej stronie internetowej z gladiatorami walczącymi na śmierć i życie. Jego najnowszy zawodnik to strażak David Lord (Kellan Lutz), który zgadza się na odkupienie wolności za cenę serii śmiertelnych pojedynków. Jednak kiedy liczba ofiar rośnie, a przed nim jeszcze najcięższa ze wszystkich walk, Lord wyjawia sekret, który... może zagrozić całemu imperium. Czy pieniądze zbroczone krwią przyniosą ukojenie i szczęście?

Dla trzech dziewczyn, które nie boją się żadnej pracy, otrzymane zlecenie wydaje się proste: przechwycić transport narkotyków dla szefa mafii, Mela (Bruce Willis). Jednak gdy uruchamia się łańcuch wydarzeń i zamieszanych w niego dziwnych nieznajomych, dziewczyny znajdują się w centrum strzelaniny. Zdają sobie sprawę, że nikt nie jest tym za kogo się podaje, a zadanie jest czymś więcej niż zwykłą eliminacją konkurencji. Czy Tes (Malin Akerman), Kary (Nikki Reed) oraz Dawn (Deborah Ann Woll) wyjdą cało z opresji? Odpowiedzi należy szukać w produkcji Aarona Harveya „Paragraf 44”.

Dreszcz, strach, przerażenie…

Las Vegas, kasyno i czworo przyjaciół. Tak zapowiadał się wieczór kawalerski. Jednak plany się zmieniają za namową dwóch ponętnych dziewczyn i wszyscy przenoszą się na prywatne przyjęcie z dala od centrum miasta. Na miejscu z przerażeniem odkrywają, że zostali przedmiotami perwersyjnej gry tortur, w której członkowie Elitarnego Klubu Łowieckiego urządzają najbardziej sadystyczne show w mieście. „Hostel 3” to gra o najwyższe stawki dla najbardziej odpornych widzów.

Śmiech, luz, relaks…

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i... zakochuje się w niej natychmiast. Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem (Jacek Braciak) swojej żony (Iwona Wszołkówna) oraz brzemiennym w skutki romansem nastoletniej córki (debiutująca Delfina Wilkońska), więc szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora (Jan Frycz). Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze - seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście specjalista od drzew (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu wśród adwokatów (Jan Nowicki), szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski) i pewna tajemnicza postać w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego. Myślałeś, że widziałeś już wszystko? Przekonaj się i zobacz „Pokaż kotku, co masz w środku”.
Pieniądze, pieniądze, pieniądze…

„Pieniądz robi pieniądz” – tak w skrócie można podsumować amerykański film dokumentalny „Inside Job”. To zatrważający obraz odkrywający szokującą prawdę, która kryje się za kryzysem ekonomicznym z 2008 roku. Globalne załamanie rynku na sumę ponad 20 bilionów dolarów przyczyniło się wtedy do utraty pracy i domów przez miliony osób. Film poprzez dogłębne analizy i wywiady z najważniejszymi przedstawicielami świata finansów, polityki i mediów odkrywa nie tylko brutalne mechanizmy światowej gospodarki, ale także pełne korozji relacje, które skorumpowały elity rządzące.

Młodzi działacze „Solidarności” postanawiają zagrać va banque z otaczającą ich rzeczywistością. Organizują brawurową akcję przejęcia związkowych środków finansowych z wrocławskiego banku, zanim konto zostanie zablokowane. Pozyskane pieniądze mają zasilać działalność podziemia, której Służby Bezpieczeństwa depczą po piętach. Jaki okaże się wynik działań z 1981 roku? Czy gwiazdy polskiego ekranu, jak Agnieszka Grochowska, Olga Frycz, Sonia Bohosiewicz, Filip Bobek, Marcin Bosak, Jan Frycz i Mirosław Baka ocalą „80 milionów”?

W kwietniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej widzowie będą mogli również powrócić do takich hitów ubiegłego miesiąca, jak: „Colombiana”, „Baby są jakieś inne”, „Porwanie”, „Zabić Irlandczyka” oraz skorzystać z promocji „Pierwszy film za 1zł” skierowanej do osób, które jeszcze nie miały okazji sprawdzić, jak proste jest zamawianie filmów w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...