reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls 2 wystartuje 19 lipca

dodano: 2012-05-08 13:48 | aktualizacja: 2012-05-08 14:26
autor: Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita

TV Puls wrzesień 2010 Dariusz Dąbski, prezes i właściciel TV Puls, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział, że 19 lipca 2012 roku wystartuje nowy kanał TV Puls 2, który pojawi się w MUX 2 (zobowiązują do tego postanowienia koncesyjne). Dąbski nie przewiduje na razie współpracy z żadnym dużym partnerem branżowym nad tworzeniem tej nowej stacji. Na początek TV Puls 2, który ma stanowić ofertę uzupełniającą dla TV Puls, kierowaną głównie na tzw. drugie telewizory, będzie nadawać 12 godzin programu dziennie. Będzie to oferta poradnikowo-lifestylowa i dziecięca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie TV Puls ma trzy własne produkcje, które są i będą emitowane w TV Puls i TV Puls 2. Z kolei na jesień przygotowuje pięć kolejnych, trwają rozmowy z producentami. Jednak ze względu na niepewną przyszłość naziemnej telewizji cyfrowej (w tym dopuszczalne opóźnienia wyłączenia telewizji analogowej), nadawca nie będzie podejmował żadnych poważnych kroków. Najbardziej zależy mu na dotarciu do jak największego grona widzów i przy obecnej penetracji DVB-T (ok. 10 proc.) nie jest w stanie poczynić dużych inwestycji w ofertę programową nowej stacji.

Dodatkowo, ewentualne opóźnienia procesu cyfryzacji mogą narazić TV Puls na dłuższe ponoszenie kosztów jednoczesnego nadawania analogowego i cyfrowego. Dąbski ma nadzieję, że do lipca Euro 2012 ożywi cyfrowy kanał dystrybucji. Są prognozy, mówiące o znaczącym wzroście sprzedaży telewizorów z tunerami DVB-T przed mistrzostwami. Zdaniem prezesa TV Puls, właśnie wtedy inwestycje będą miały większy sens.

Dąbski potwierdza, że dopuszcza możliwość wystąpienia do sądu przeciwko skarbowi państwa, jeżeli cyfryzacja się opóźni. Jego zdaniem, państwo zobowiązało się do stworzenia pewnego środowiska, w którym będzie można działać, a stacja podjęła inwestycje, by wywiązać się z zapisów koncesyjnych. Dąbski nie zgadza się na to, by rząd zmienił zdanie co do harmonogramu. Podkreśla, że TV Puls dodatkowo i bezpłatnie w swoim czasie antenowym promuje cyfryzację, a do tego płaci podwójnie za emisje kanału drogą naziemną analogowo i cyfrowo.

Według prezesa TV Puls, docelowo w Polsce wyłącznie z naziemnej telewizji cyfrowej będzie korzystało ok. 40 proc. widzów, a dodatkowo na drugich telewizorach w domu będzie ją oglądać także większa część z 60 proc. abonentów płatnych platform.

Dąbski na pytanie, czy jest zwolennikiem przeznaczenia dywidendy cyfrowej na technologię szerokopasmową, czy też na kolejne kanały telewizyjne, odpowiedział, że nie jest za nadmiernym zwiększaniem liczby naziemnych kanałów, jeśli niemożliwe będzie przez to tworzenie stacji wartościowych jakościowo. Wszystko jednak zweryfikuje rynek. Dodał, że nie wierzy w sukcesy kanałów tworzonych przez firmy bez żadnego zaplecza telewizyjnego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...