reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Największy i najcieńszy OLED na świecie od LG

dodano: 2012-05-25 12:34 | aktualizacja: 2012-05-25 12:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG

LG_oled55cali.jpg Firma LG Electronics zaprezentowała w Salle des Etoiles w Monako największy i najcieńszy telewizor OLED na świecie. To urządzenie o przekątnej 55 cali (140 cm) zapoczątkuje nową erę najwyższej jakości obrazu i doskonałego wzornictwa. Jest to rewolucja w branży o wadze porównywalnej z pojawieniem się telewizorów kolorowych kilkadziesiąt lat temu. Znakomita jakość obrazu i eleganckie wzornictwo sprawiają, że telewizor LG OLED oferuje niespotykane dotąd wrażenia wizualne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


- LG prezentuje telewizor OLED jako pierwszy producent w branży. Chcemy w ten sposób ugruntować u konsumentów skojarzenie między telewizorami OLED i LG, a przez to już na wczesnym etapie zająć pozycję lidera raczkującego jeszcze rynku urządzeń tego typu — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment.

- Telewizory LG OLED wykraczają poza wszelkie oczekiwania stawiane telewizorom — oferują po prostu obraz doskonały.

W przeciwieństwie do innych telewizorów OLED, urządzenie LG jest wyposażone w czterokolorowe piksele i funkcję Color Refiner, co pozwala uzyskać maksymalną spójność, i precyzję w odwzorowaniu naturalnych kolorów. Technologia LG oparta na czterokolorowych pikselach zawiera, oprócz warstw RGB, także biały subpiksel, dzięki czemu kolory są wyświetlane w jeszcze bardziej doskonały sposób. System ten jest znany pod nazwą White OLED (WOLED). Dodanie czwartego koloru subpiksela pozwala uzyskać większą jasność i najwierniejsze odwzorowanie kolorów w historii. Funkcja Color Refiner poprawia natomiast spójność i precyzję kolorów, dzięki czemu obraz jest bardzo żywy i naturalny, a przy tym nie męczy wzroku. Niezależnie od jasności otoczenia i kąta widzenia telewizor zapewnia znakomite wrażenia wizualne bez zniekształcania barw ani utraty kontrastu.

Zarówno w trybie 2D, jak i 3D telewizor LG OLED to jeszcze więcej możliwości korzystania z domowej rozrywki, co było technicznie niewykonalne w przypadku dotychczasowych paneli LED/LCD. Ekran oferuje nieskończony zakres kontrastu i niespotykaną dotychczas szybkość odświeżania 0,02 ms. To 100-krotnie szybciej niż w tradycyjnych wyświetlaczach, dzięki czemu nawet najszybszy ruch jest przedstawiany idealnie czysto i bez zniekształceń.Telewizor LG OLED to nie tylko najnowocześniejsze technologie, ale również estetyka. Ponieważ urządzenie nie wymaga lamp ani dodatkowego podświetlenia do generowania obrazu, projektanci mieli większą swobodę przy opracowywaniu jego eleganckiego prostego wzornictwa. Telewizor ten jest cienki niemal jak papier (4 mm) i niewiarygodnie lekki, doskonale sprawdzi się więc jako dyskretny ekran montowany na ścianie, który doda elegancji każdemu salonowi.

Telewizor LG OLED łączy najlepszą w branży technologię LG CINEMA 3D i platformę Smart TV, zapewniając najbardziej realistyczną i wszechstronną rozrywkę domową na rynku. Stworzona przez LG obudowa CINEMA SCREEN Design ogranicza ramkę do zaledwie 1 mm, co dodatkowo optymalizuje wrażenia wizualne. Funkcja 3D Depth Control pozwala użytkownikom regulować głębię i dostosowywać efekty 3D do swoich preferencji, natomiast zastrzeżony przez LG moduł konwersji 2D do 3D umożliwia oglądanie każdej treści 2D w trójwymiarze — wystarczy jedynie nacisnąć dedykowany tej funkcji przycisk na pilocie. Niezwykle lekkie okulary polaryzacyjne dołączone do telewizora eliminują efekt migotania, a przy tym są bardzo wygodne, co dodatkowo zwiększa już i tak wyjątkowy komfort użytkowników.

Dopełnieniem zaawansowanych funkcji 3D telewizora LG OLED jest dostęp do rozszerzonych treści premium w postaci ponad 1200 aplikacji na platformie Smart TV. Należy do nich usługa LG 3D World, która oferuje szeroką gamę atrakcyjnych programów. Zasoby można wzbogacić za pomocą funkcji Smart Share Plus, która pozwala korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak: laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash.

Długo oczekiwany telewizor LG OLED to uwieńczenie największych osiągnięć technologicznych firmy. Urządzenie oferuje niezwykle  realistyczny obraz. W niemal każdym wymiernym aspekcie telewizor LG OLED przewyższa możliwości innych telewizorów. Znakomita jakość obrazu i eleganckie wzornictwo wyprzedzają konkurencję o całą epokę. Urządzenie wykracza poza oczekiwania i wyobrażenia — to rewolucja na wielu polach i początek nowej ery w branży rozrywki domowej.

Telewizor LG OLED będzie początkowo dostępny w wybranych krajach europejskich. Na szerszą skalę zostanie wprowadzony w drugiej połowie roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...