reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

50 MW elektrownia słoneczna w Bułgarii

dodano: 2012-06-12 22:28 | aktualizacja: 2012-06-13 22:48
autor: Anna Sulisz | źródło: pV

Astronergy Mająca siedzibę w Chinach, należąca do Chint Group, firma Astronergy zakończyła budowę fotowoltaicznej elektrowni o mocy 50 megawatów (MW) w Bułgarii. Uważa się, że Bułgaria ma dobry poziom natężenia promieniowania słonecznego. Jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym, pole paneli polikrystalicznych rozpoczęło działalność komercyjną 12 czerwca 2012 roku, po trzech miesiącach budowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że 1,6 mld kilowatogodzin energii elektrycznej zostanie wytworzone w ciągu najbliższych 25 lat. Zasili lokalną sieć elektryczną na podstawie podpisanych umów i gwarantowanych stawek taryfowych. 
 
- Bułgaria ma dobry poziom natężenia promieniowania słonecznego, które jest wystarczające dla rozwoju projektów fotowoltaicznych, co umożliwi zmniejszenie zależności od konwencjonalnych paliw kopalnych i energii jądrowej, które obecnie pokrywają zapotrzebowanie kraju na energię elektryczną w ponad 90 proc. -  powiedział przedstawiciel firmy Astronergy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...