Mecze polskich koszykarzy w Polsacie Sport HD

dodano: 2012-07-26 10:53 | aktualizacja: 2012-07-26 10:56
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD Reprezentacja Polski koszykarzy wygrała w środę, 25 lipca 2012 roku z Bułgarią 75:69 w drugim dniu międzynarodowego turnieju w Sofii. Wcześniej uległa Ukrainie 61:81. Przeciwko gospodarzom biało-czerwoni od początku spotkania grali o wiele bardziej agresywniej i skuteczniej niż w pierwszym spotkaniu z Ukrainą. Na początku trzeciej kwarty Polacy prowadzili nawet różnicą 13 pkt. Później zaczęli popełniać błędy, przewaga zaczęła szybko topnieć i Bułgaria objęła prowadzenie 58:57.

W końcówce doskonale zagrał Łukasz Koszarek. Najpierw kryty przez obrońcę podał pod kosz do Gortata, po chwili trafił z dystansu i na minutę przed końcem było 74:67. Przewagę udało się utrzymać, choć zrobiło się nerwowo, gdy Chawdar Kostow dwa razy próbował rzucić za trzy punkty. Jednak nie trafił i zwycięstwo przypadło ekipie biało-czerwonych.

W ostatnim meczu Polacy spotkają się w czwartek z Turkami (20.00), którzy na inaugurację turnieju pokonali gospodarzy 70:63.

Polska - Bułgaria 75:69 (19:16, 20:14, 18:23, 18:16)

Punkty dla Polski: Marcin Gortat 18, Michał Ignerski 14, Łukasz Koszarek 11, Przemysław Zamojski 10, Dardan Berisha 8, Adam Waczyński 7, Robert Skibniewski 5, Damian Kulig 2, Adam Hrycaniuk 0, Piotr Pamuła 0, Łukasz Wiśniewski 0.