reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja wykryła sharing z Janowa Lubelskiego

dodano: 2012-08-07 23:25 | aktualizacja: 2012-08-08 12:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: janowlubelski.naszemiasto.pl

Trupia czaszka.jpg W Janowie Lubelskim policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o sharing sygnału płatnych kanałów telewizyjnych. Zatrzymany 52-latek przyznał się do winy. Według wstępnych ustaleń, działalność ta mogła trwać od 3 lat, a z usługi mogło miesięcznie korzystać nawet 200 osób. Funkcjonariusze policji znaleźli i zabezpieczyli: dwa komputery z dyskami twardymi, dwa laptopy, dwa dekodery TV, pięć kart abonenckich do płatnych platform telewizyjnych, dysk twardy serwera służącego do nielegalnego dzielenia sygnału, zapiski z loginami biorców i potwierdzeniami wpłat a także wiele nośników danych w postaci płyt CD i DVDProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak ustalili policjanci, 52-latek używał ww. sprzętu do sharingu sygnału telewizyjnego. Polega to na nielegalnym oferowaniu płatnych usług poprzez Internet osobom niebędącym abonentami platform telewizyjnych. Płacąc kilkakrotnie niższą cenę w porównaniu z opłatą abonamentową platformy, klienci 52-latka otrzymywali swój login i hasło, by mieć dostęp do jego serwera.

Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną. Na poczet przyszłych kar i grzywien dokonano zabezpieczenia jego mienia o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych. Mężczyźnie może grozić teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, odpowiedzialności karnej nie unikną również osoby, które korzystały z tego nielegalnego procederu.

>>> Zobacz zdjęcia zatrzymanego sprzętu <<<

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama