reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bliski koniec telewizji analogowej na Litwie

dodano: 2012-08-10 18:17 | aktualizacja: 2012-08-10 22:34
autor: Rafał Olchowik | źródło: telesat-news.net

Litwa.jpeg W ostatnich niecałych 100 dniach proces przechodzenia z analogowej telewizji naziemnej na cyfrową na Litwie będzie się odbywał 8 razy szybciej niż w pierwszym półroczu. Według firmy badawczej SIC, w czerwcu 2012 roku z tradycyjnej telewizji naziemnej korzystało około 21% gospodarstw domowych. W końcu zeszłego roku było to około 26% domostw. Największe problemy przy przechodzeniu na standard cyfrowy dotyka miejscowości wiejskie, w których z przestarzałej technologii ma zamiar korzystać co trzecia rodzina.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Nerijus Ivanauskas, szefa ds. marketingu TEO LT, uczestników rynku usług telewizyjnych najbardziej niepokoi fakt, że około połowa respondentów w przeprowadzonym sondażu wykazała, że jeszcze nie podjęła decyzji, kiedy przełączy się na cyfrową telewizję. Jest wielce prawdopodobne, że wielu ostateczną decyzję podejmie w ostatnim dniu albo po wyłączeniu sygnału analogowego. To może przyczynić się do powstania kolejek przy przechodzeniu na nowy format emisji i niektórzy na kilka tygodni mogą zostać pozbawieni najważniejszych kanałów, sugeruje Ivanauskas.

Przypomnijmy, że ostateczna data wyłączenia analogowej telewizji na Litwie to 29 października 2012 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...
reklama