reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TTV współpracuje z Orange Sport

dodano: 2012-08-30 10:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/tvnfakty.pl/satkurier.pl/informacje i opracowanie własne

TTV We wrześniu br. na antenie TTV pojawi się codzienny program „Orange Sport Raport”, przygotowywany we współpracy z kanałem Orange Sport. To jeden z efektów strategicznego partnerstwa pomiędzy Grupą TVN (do której należy spółka Stavka, nadawca TTV), a Telekomunikacją Polska (nadawcą kanału Orange Sport), które zawarte zostało w 2010 roku. Kolejny przykład współpracy między nadawcami może pokazywać, jak będzie wyglądał jej dalszy przebieg.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bardzo prawdopodobny wydaje się udział Telekomunikacji Polskiej (Orange Polska) w przejęciu platformy n przez CYFRĘ+. Na fuzję zgodę musi wydać jeszcze polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). W spodziewanej w tym roku decyzji może pojawić się warunek sprzedaży części praw filmowych i serialowych oraz sportowych celem ograniczenia ewentualnego monopolu jednej platformy, gdyż zarówno CANAL+ Cyfrowy (CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Gol, CANAL+ Gol HD, CANAL+ Weekend, CANAL+ Weekend HD), Grupa TVN (nSport, nSport HD, nPremium HD) i Telekomunikacja Polska (Orange Sport) posiadają kanały ze sportową ofertą. Dlatego możliwe jest wykorzystanie powszechnie dostępnego kanału Orange Sport (dostępnego m.in. na platformach n, CYFRA+, Cyfrowy Polsat, w wybranych sieciach kablowych) dla upowszechnienia części praw sportowych. Stacja mogłaby pokazywać np. wybrane mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i/lub Ligi Europy. Na ewentualne ustalenia musimy jednak poczekać.

Połączenie obu platform może także oznaczać zakończenie nadawania kanałów nSport i nSport HD i postawienie na markę CANAL+, jako wiodącą. Czy w takim przypadku to Orange Sport przejmie od nSport przygotowywanie informacji sportowych dla Faktów TVN i TVN24? Taki scenariusz jest prawdopodobny. Komentarze ekspertów oraz zdjęcia z Orange Sport trafiają już dziś na te anteny. Co więcej, można je także znaleźć (zdjęcia i/lub komentarze) w serwisach informacyjnych w takich kanałach jak Polsat, Polsat HD, Polsat News, Polsat Sport News czy Superstacja (a to kolejny sposób na upowszechnienie części praw sportowych w razie ewentualnej współpracy CANAL+/TVN/TP).

Pokazane scenariusze współpracy spółek: Grupa TVN, Telekomunikacja Polska i CANAL+ Cyfrowy są na razie tylko "możliwe". Jak ten sojusz będzie wyglądał, dowiemy się wkrótce.

W pierwszym konkursie na nadawanie w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Telekomunikacja Polska startowała z kanałem Orange Sport Info, ale nie wygrała. W wyniku późniejszych decyzji dwa swoje kanały - Orange Sport i Orange Sport Info, połączyła w jeden pod nazwą Orange Sport. W tym samym konkursie startowała także spółka Stavka (TTV, wtedy jeszcze jako U-TV, wcześniej znanym jako Tango TV), która koncesję uzyskała. Paradoksalnie więc, dzięki pojawieniu się programu „Orange Sport Raport” w TTV, także Orange Sport uzyskał dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej.

TTV współpracuje już z innymi, obok Orange Sport, antenami. W ramówce TTV znajdują się także programy z takich kanałów: TVN, TVN Style, TVN Turbo, a także nieistniejących - TVN Warszawa i TVN Lingua. Ponadto serwisy informacyjne są produkowane przez TVN24 (ewentualne doniesienia biznesowe pochodzą z TVN CNBC, a sportowe z nSport), a pogodowe przez TVN Meteo. Od września br. na antenie TTV pojawi się ponadto program „Euronews” przygotowywany przez polską redakcję kanału Euronews.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama