reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwie nowe elektrownie solarne w Estonii

dodano: 2012-09-09 14:12 | aktualizacja: 2012-09-16 12:16
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

Estonia.png W chwili gdy prace nad pierwszym projektem firmy w PV w Estonii, Energy Smart poinformowała o planowanych kolejnych dwóch elektrowniach solarnych w tym kraju. Energy Smart obecnie pracuje nad pilotażowym projektem elektrowni solarnej o mocy 100kW w Vőru, w południowej Estonii.    Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 Viido Polikarpus, dyrektor Energy Smart w oświadczeniu wygłoszonym w związku z ogłoszeniem nowych projektów powiedział: 

- Chcemy pokazać naszym rolnikom, jak mogą generować energię słoneczną do sieci publicznej, zamiast czekać na europejskie dotacje rolne, których wypłacanie w najbliższej przyszłości stoi pod znakiem zapytania.
 
Odpowiadając na pytania zadawane przez dziennikarzy dodał, że 70% kwoty inwestycji z około 400.000  euro to fundusze otrzymane od estońskiego rządu. Firma DGERenergie dostarczy 11 systemów 9000 NT DEGERtraker a PowerOne zaopatrzy projekt w inwertery Aurora. Typ paneli fotowoltaicznych nie został jeszcze wybrany przez rząd w Tallinie, jednak uważa się, że zostanie wybrany producent z Litwy. 
 
- Pierwsze plany projektu zaczęły powstawać już 5 lat temu, kiedy Michael Wegescanyi partner w formie Energy Smart został przeniesiony do Estonii z Perth w Australii, gdzie zbudował kilka elektrowni solarnych. On nie mógł wtedy zrozumieć, dlaczego takie kraje jak Niemcy czy Polska rozpoczęły inwestycje w energię ze słońca a Estonia nie  - powiedział Polikarpus.
 
- Ja i nasz drugi partner, Ronald Nermann uczestniczyliśmy w wystawie Hamburg PV EXPO trzy lata temu, i po tym wydarzeniu aktywnie rozpoczęliśmy nasze działania. ​​Zaczęliśmy się starać o dotacje rządowe interesowaliśmy się dotacjami rządowym i zainteresowaliśmy się trackerami, które mają zasadnicze znaczenie tutaj na północy Europy. Działaliśmy powoli, pokonaliśmy wiele problemów biurokratycznych związanych z finansowaniem, a teraz czekamy na zgodę na podłączenie instalacji do sieci którą zarządza Eesti Energia. Panele słoneczne nie zostały jeszcze zatwierdzone, ze względu na znaczne obniżenie ich kosztów produkcji od czasu rozpoczęcia projektu i zatwierdzenie budżetu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...