reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat optuje za UHDTV

dodano: 2012-09-28 17:47 | aktualizacja: 2013-02-25 10:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

eutelsat_logo_good.jpg Francuski operator satelitarny Eutelsat Communications w pełni wspiera koncepcję nadawania w ultrawysokiej rozdzielczości UHDTV. Eutelsat ma w planach uruchomienie własnego kanału demo UHDTV 4K, a ostateczne komercyjne wdrożenie usługi powinno nastąpić w 2015 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Michel Chabrol, który kieruje inicjatywą Digital Cinema, powiedział, że mimo niezbędnych inwestycji ze strony nadawców i widzów, nowa technologia okaże się sukcesem, oferując widzom „bezprecedensowe wrażenia podczas oglądania”.

Chabrol nie podał daty, kiedy może nastąpić masowe wdrażanie nowej technologii, ale powiedział, że pierwsze telewizory powinny pojawić się na rynku w latach 2013-2014. Eutelsat jest w pełni gotowy na nadejście nowej technologii, chociaż Chabrol uznał, że dalszy rozwój standardów jest niezbędny, nie tylko w przypadku HDMI (1.4b obsługuje 4K do 30 klatek/sekundę), który miałby obsługiwać 50/60 klatek na sekundę.

- Oczywiście, jesteśmy zachwyceni. Stopniowe wdrożenie Ultra HDTV postawi transmisję satelitarną z powrotem na linii frontu, przewyższając technologię DSL. Satelita będzie jedynym kanałem dystrybucji w celu zapewnienia UHDTV do każdego domu i do wielu telewizorów UHDTV w domu - powiedział.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...