reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez analogu w woj. lubuskim [wideo]

dodano: 2012-11-07 10:38 | aktualizacja: 2012-11-07 12:42
autor: Anita Dąbek | źródło: gazetalubuska.pl / polskieradio.pl / Forum Emitel

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W nocy z 6 na 7 listopada 2012 roku o godz. 4:15 na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim minister administracji i cyfryzacji Michał Boni dokonał symbolicznego wyłączenia telewizji analogowej w województwie lubuskim. Świadkami wydarzenia w namiocie „Telewizyjnego Miasteczka Cyfrowego TVP Gorzów” było kilkadziesiąt osób, w tym przewodniczący KRRiT Jan Dworak, prezes TVP Juliusz Braun, prezes UKE Magdalena Gaj i wojewoda lubuski Marcin Jabłoński.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Minister Boni trzykrotnym naciśnięciem myszki w specjalnej aplikacji wyłączył analogowe nadawanie kilku kanałów telewizji publicznej i symbolicznie uruchomił przekaz cyfrowy.

- To było otwarcie trzech ważnych bram. Po pierwsze bramy do nowoczesnej i atrakcyjnej telewizji, po drugie bramy do likwidacji wykluczenia cyfrowego, a po trzecie bramy do nowych wyzwań związanych z łączeniem telewizji i Internetu - powiedział Boni. Wyraził też nadzieję, że cały proces także w innych miejscach w kraju będzie przebiegał tak sprawnie jak w woj. lubuskim.

Lubuskie jest pierwszym regionem, w którym zakończono analogowe nadawanie naziemnej telewizji. Za kilka tygodni - 28 listopada 2012 roku nadajniki analogowe zostaną wyłączone w Poznaniu, Iławie i Gdańsku. Po 31 lipca 2013 roku w Polsce ma nie być już telewizji analogowej dostępnej drogą naziemną.

- Pożegnaliśmy epokę analogową, która trwała w Polsce 60 lat i otwieramy epokę cyfrową, która jak długo będzie trwała nie wiemy, ale na pewno pozwoli na rozwój telewizji - podkreślał Dworak.

Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński podkreślił, że w kampanię informacyjną o cyfryzacji zaangażowanych było wiele instytucji.

Warto dodać, że w nocy z 6 na 7 listopada 2012 roku na obiekcie RON Gorzów Wielkopolski/ul. Podmiejska zmieniono kanał emisji MUX 3 z 21. na 32., a moc została zwiększona z 0,16 do 4 kW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...