reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT nagrodziła najlepsze reportaże radiowe

dodano: 2012-11-10 13:03 | aktualizacja: 2012-11-10 14:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nagrody na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu i dokumentu. Grand Prix KRRiT im. Witolda Zadrowskiego i nagrodę w wysokości 12 tysięcy złotych za reportaż  „Nic się nie stało” KRRiT przyznała Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.  Ponadto jury przyznało nagrodę honorową - otrzymała ją Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin, autorka audycji „Honor żołnierza”, za  ukazanie kontrowersji politycznych i moralnych dotyczących udziału polskich żołnierzy w misjach w Iraku i Afganistanie. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jury konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz i Irena Piłatowska-Mądry, przyznało główną nagrodę Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim, autorom reportażu „Nic się nie stało”. Autorzy w reportażu pokazali  człowieka wciągniętego w tryby wymiaru sprawiedliwości, co bezpowrotnie zniszczyło jego psychikę i więzi rodzinne.

 Ponadto jury przyznało nagrodę honorową Jolancie Rudnik z Polskiego Radia Koszalin, autorce audycji „Honor żołnierza”, za  ukazanie kontrowersji politycznych i moralnych dotyczących udziału polskich żołnierzy w misjach w Iraku i Afganistanie.

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Radiowej skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia S.A. oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Jego celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku - form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością dokumentowania i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

W każdej edycji jury przyznaje jedną nagrodę - Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji im. Witolda Zadrowskiego  za najlepszy reportaż lub dokument radiowy powstały w minionym roku. W tym roku jury po raz pierwszy przyznało także nagrodę honorową.
 Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...