reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Elektrownia słoneczna 8.75 MW w Rumunii

dodano: 2012-11-12 18:15 | aktualizacja: 2012-11-12 22:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Gehrlicher Solar AG

solar_PV_www1 Firma Gehrlicher Solar AG poinformowała o zakończeniu prac nad elektrownią fotowoltaiczną o mocy 8,75 MW położonej 220 km na północny wschód od Bukaresztu. Rumuński projekt ma być ukończony w połowie listopada. Niemiecka firma poinformowała, że odbiór techniczny pierwszej części projektu, paneli o mocy 800 kW został zakończony w połowie października. Panele o mocy 8,75 MW mają zostać podłączone do sieci 15 listopada 2012 roku. Zamontowano ponad 35.000 modułów fotowoltaicznych firmy JA Solar i dziewięć inwerterów SMA. Teren rumuńskiej elektrowni to 14 hektarów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ra Ra Parc SRL jest głównym inwestorem projektu. Nie ujawniono kwot jakie zainwestowano w ten projekt. Firma Gehrlicher Solar AG otrzymała kontrakt na projekt i budowę. 
 
Obie firmy wspólnie pracują także nad kolejnymi projektami fotowoltaicznymi w Rumunii. Trwają prace nad systemem montowanym na dachu o mocy 523 kWp. Pozostałe projekty są w fazie planowania.
 
Prezes Gehrlicher Solar, Klaus Gehrlicher powiedział:

- Wcześniejszy nasz projekt Isaccea dał nam szansę zaimponować inwestorom z Ra Ra Parc SRL. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że otrzymaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę jednej z największych elektrowni słonecznych w Rumunii. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...