reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Profesjonalne projektory VPL od Sony

dodano: 2012-11-14 18:30 | aktualizacja: 2012-11-14 19:01
autor: Jakub Sulisz | źródło: sony.com

sony vpl fh31 Projektory instalacyjne Sony to gwarancja najwyższej wydajności, a także kilka cech charakterystycznych dla tej marki. Nowe modele VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36 łączy technologia paneli nieorganicznych BrightEra 3LCD, funkcje energooszczędne, szerokie możliwości w zakresie instalacji oraz niski koszt użytkowania.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony VPL-CW275 należy do najjaśniejszych projektorów WXGA (1280x800) w swojej klasie – oferuje 5100 lm. Urządzenie jest wyposażone w liczne złącza wejściowe i wyjściowe, takie jak wideo RGB i audio, HDMI, RJ45 i RS232C oraz łączność LAN. Sony VPL-FH31 i Sony VPL-FH36 to projektory WUXGA (1920×1200) o natężeniu światła odpowiednio - 4300 lm i 5200 lm. przeznaczone do zastosowań profesjonalnych: w uczelniach, biurach, muzeach i placówkach medycznych (DICOM). Urządzenia znakomicie sprawdzą się w instalacjach Digital Signage.Dzięki technologiom firmy SONY nowe projektory zapewniają wyższą od standardowej jakość obrazu oraz znacznie jaśniejsze i bardziej naturalne kolory. Urządzenia te sprawdzają się w różnych zastosowaniach, takich jak sale wykładowe i aule oraz duże sale konferencyjne.

Projektory firmy Sony są projektowane z myślą o energooszczędności, dlatego model VPL-CW275 ma funkcje zmniejszające pobór mocy, wydłużające czas pracy lampy, a tym samym zmniejszające koszty eksploatacji. Klawisz ECO MODE na projektorze lub pilocie umożliwia stosowanie kombinacji energooszczędnych ustawień. Można skorzystać z automatycznego przyciemniania lampy dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zmniejsza to jej pobór mocy aż do 15%. Tryb energooszczędny zapewnia automatyczne wyłączanie projektora po określonym czasie.Funkcja doceniana przez wykładowców to możliwość wyłączenia i włączenia obrazu jednym naciśnięciem przycisku na pilocie. Pobór mocy lampy zmniejsza się wówczas o około 30% w trybie wyłączania pustego obrazu. To nie tylko oszczędność kosztów i czasu pracy lampy – to także oszczędność czasu ponieważ projektora nie trzeba całkowicie wyłączać, a następnie włączać ponownie.

Instalację projektora Sony VPL-CW275 ułatwia zakres zmiany osi obiektywu +/- 5% w pionie i +/- 3% w poziomie. Zniekształcenia trapezowe można korygować w zakresie +/- 30 stopni w pionie i +/- 20 stopni w poziomie. Dzięki tym przydatnym funkcjom można uniknąć niewyraźnego czy zniekształconego obrazu. Rozszerza to również wachlarz możliwości instalacji projektora. Nowy model oferuje funkcję dopasowania ekranu do instalacji oraz ośmiopunktową korekcję odkształceń na wklęsłych i wypukłych płaszczyznach projekcyjnych.

Nowe projektory Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 to następcy dotychczasowych modeli VPL-FH30 i VPL-FH35. Obydwa modele oferują szczególnie szeroki zakres zmiany osi obiektywu: +60% w pionie i ą32% w poziomie. Funkcja korekcji zniekształcania obrazu umożliwia poprawianie narożników i boków obrazu wyświetlanego na powierzchniach wklęsłych i wypukłych, co przydaje się w dynamicznej projekcji w instalacjach Digital Signage. Możliwości w zakresie instalacji zwiększa dodatkowo nowy tryb orientacji pionowej (tylko w modelu Sony VPL-FH31), który pozwala na przerzucenie obrazu w prawo względem pozycji instalacyjnej. Za pomocą funkcji łączenia krawędzi można wyświetlać jeden duży obraz z kilku projektorów jednocześnie. Dzięki tej technologii powstaje jednolity obraz bez widocznych łączeń.Zarówno model VPL-FH31, jak i VPL-FH36 wyświetlają obraz o jakości najlepszej w tej klasie. Te projektory o wysokiej rozdzielczości WUXGA (1920x1200) są w pełni zgodne z sygnałem Full HD. Ręczny zoom w zakresie około 1,6x umożliwia duże powiększenie obrazu z 40 cali do 600 cali. Obwody 12-bitowej korekcji gamma 3D umożliwiają bardzo precyzyjną regulację oraz uzyskanie większej skali szarości i płynniejszej gradacji odcieni.

Nowe urządzenia VPL-FH31/FH36 oferują też praktyczne funkcje zmniejszające koszty użytkowania i zapewniające dużą wygodę eksploatacyjną. Filtry mają cykl czyszczenia wynoszący około 15 000 godzin. Umożliwia to system Quad Filter System, dzięki któremu lampę i filtr można wymieniać jednocześnie, nawet w trudnych warunkach. W ten sposób czas konserwacji jest krótszy.Wszechstronny program komputerowy do śledzenia urządzeń audio-wideo umożliwia użytkownikom monitorowanie i kontrolowanie projektorów w różnych pomieszczeniach. Połączony z nimi program wyświetla stan zasilania systemu i projektorów, termin wymiany lampy, alerty i inne ważne dane. Dzięki temu menedżerowie ds. sprzętu audio-wideo mogą skutecznie zarządzać urządzeniami we wszystkich pomieszczeniach.

Model Sony VPL-CW275 będzie dostępny w Europie od końca listopada 2012 r. Modele Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 będą dostępne od stycznia 2013 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...