reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozdanie Wielkich Splendorów 2012 pod patronatem TVP

dodano: 2012-11-16 14:22 | aktualizacja: 2012-11-16 14:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Polskie Radio Tegoroczne rozdanie Wielkich Splendorów – nagród dla aktorów-wykonawców słuchowisk radiowych, podsumowujących ich dokonania artystyczne – odbędzie się 3 grudnia 2012 roku w siedzibie Teatru Polskiego Radia w Warszawie .Podczas uroczystości wręczony zostanie m.in. Tele-Splendor im. Włodzimierza Ławniczaka. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Telewizja Polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielki Splendor to nagroda przyznawana od 1988 roku przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia. Jest dowodem uznania za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Laureatom wręczana jest statuetka autorstwa artystki rzeźbiarki Marii Kryńskiej-Kędzierskiej.

Od 2010 roku przyznawana jest nagroda Tele-Splendor dla najbardziej telewizyjnego słuchowiska. Jej fundatorem jest Zarząd Telewizji Polskiej S.A. Od 2011 roku Tele-Splendor nosi imię Włodzimierza Ławniczaka, który od 27 sierpnia do 10 grudnia 2010 roku pełnił obowiązki prezesa TVP S.A. Dotychczasowymi laureatami Tele-Splendorów byli: Andrzej Bart w 2010 roku za słuchowisko „Boulevard Voltaire” oraz Janusz Zaorski w 2011 roku za dar mówienia o tym, czego nie widać, za umiejętność pokazywania tego, czego nie słychać, za najbardziej telewizyjne słuchowisko.

Od 2006 roku przyznawany jest także Splendor Splendorów (od 2011 roku im. Krzysztofa Zaleskiego) – nagroda specjalna dla wybitnych postaci kultury.

Okazjonalnie wręczany jest także Honorowy Wielki Splendor za całokształt twórczości w dziedzinie reżyserii, pisarstwa radiowego lub kompozycji muzycznej.

Tegorocznych zwycięzców Splendorów poznamy 3 grudnia 2012 roku o godzinie 14:00 podczas uroczystości w Studiu S-2, w siedzibie Teatru Polskiego Radia w Warszawie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD Combo

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...
reklama