reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

8-14.04 Turniej WTA w Katowicach na antenie TVP

dodano: 2013-01-15 11:14 | aktualizacja: 2013-01-15 11:18
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP Sport

TVP W dniach 8-14 kwietnia 2013 roku na dwóch kortach ziemnych w katowickim Spodku rozegrany zostanie turniej tenisistek cyklu WTA Tour BNP Paribas Katowice Open o puli nagród 235 tys. dolarów. Na razie nieznana pozostaje obsada. Transmisje na antenie Telewizji Polskiej. W zaliczanej do cyklu WTA imprezie ma wystąpić m.in. Karolina Woźniacka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Turniej w stolicy Górnego Śląska zajął w kalendarzu WTA miejsce zawodów rozgrywanych w Kopenhadze. Organizatorom zależy na zapełnieniu widowni hali, stąd najtańsze bilety mają kosztować 10 złotych.

To będzie największa w Polsce tenisowa impreza roku. Nasz tenis odnosi sukcesy, to idealny moment, aby pokazać gwiazdy kibicom także w kraju – dodał dyrektor zawodów Paweł Owczarz.

Obsada turnieju ma zostać podana na przełomie lutego i marca. Zdaniem Owczarza nie jest jeszcze przesądzone, że nie zagra w Spodku Agnieszka Radwańska.

Rozpoczęliśmy przygotowania dopiero w październiku, zwykle robi się to z rocznym wyprzedzeniem. Agnieszka Radwańska jest profesjonalistką, już wcześniej miała uzgodniony udział w turnieju w Aucland – wyjaśnił.

Podczas konferencji zaprezentowana została wielowarstwowa nawierzchnia, na której rywalizować będą zawodniczki. Zostanie ułożona w Spodku w ciągu kilku dni. Jej powierzchnię będzie stanowiła mączka ceglana wzbogacona płynem absorbującym wilgoć. Na takich kortach rozgrywany jest turniej Porsche Grand Prix w Stuttgarcie. Trzeci, treningowy kort powstanie w przylegającej do Spodka hali lodowiska.

Spodek był już wizytowany przez przedstawicieli WTA i zyskał bardzo wysoką ocenę – stwierdził dyrektor zawodów. – Podkreślono, że w jednym miejscu zawodniczki mają wszystko, co potrzebne do gry, treningu i odnowy biologicznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Tenis


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...