reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługi dodatkowe w nc+

dodano: 2013-03-21 13:42 | aktualizacja: 2013-03-21 13:47
autor: Anita Dąbek | źródło: nc+

nc+ NOWE - Dziś mija 18 lat od dnia, w którym rozpocząłem przygodę z CANAL+, wkraczając do magicznego świata telewizji. Trzeba pamiętać, że kiedy zaczynaliśmy w 1995 roku w wielu polskich domach były jeszcze telewizory czarno-białe, a antena satelitarna kojarzyła się z luksusem i wielkim światem. W tamtych realiach samo pojawienie się ogólnopolskiego programu dedykowanego wyłącznie rozrywce było swego rodzaju rewolucją. Potem przyszły kolejne kamienie milowe w rozwoju techniki telewizyjnej, takie
jak wprowadzenie formatu 16/9, dźwięku stereofonicznego, a później przestrzennego, rozpowszechnienie formatu HDTV i wreszcie 3D
– mówi Jarosław Kordalewski, Dyrektor nc+, odpowiedzialny za technologię.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Równolegle postępował rozwój technologii dekodera i środków przekazu, w tym dystrybucji w internecie i telewizji nieliniowej, jak VoD itp. Każdy z tych kamieni milowych to historia CANAL+/CYFRY+ i n, gdyż obie platformy odegrały wiodące role we wdrażaniu tych technologii w Polsce – dodaje Kordalewski.

Dzisiaj oferta właśnie startującej platformy to zupełnie nowa rzeczywistość, przede wszystkim w zakresie innowacji, widocznych na kilku poziomach:
  • High Definition – wysoka jakość obrazu i dźwięku (Dolby Sorround)
  • Personal Video Recorder (PVR) – nagrywanie, cofanie, stopklatka
  • Multiroom – inny kanał wyświetlany nawet na sześciu odbiornikach w obrębie jednego gospodarstwa domowego
  • Usługi na żądanie VOD
  • Multiscreen – aplikacja nc+Go umożliwiająca odbiór oferty platformy na tabletach i smartfonach

Wysoka jakość to priorytet w ofercie nc+. Największa gama kanałów była zmienną warunkującą komponowanie poszczególnych pakietów platformy. nc+ to aż 50 kanałów w jakości HD i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. High Definition jest standardem powoli zastępującym wszechobecny SD, a Polacy – jak wynika z danych rynkowych - przy kupnie nowego odbiornika zwracają szczególną uwagę na parametry obrazu. nc+ już w abonamencie podstawowym, za 39 PLN zapewnia aż 17 kanałów w wysokiej rozdzielczości. Z każdym wyższym pakietem, liczba programów nadawanych w HD rośnie. W nc+ to właśnie kanały HD definiują nowe oblicze rozrywki. Doskonała ostrość i najmniejsze detale zarówno w ofercie telewizji informacyjnych (TVN24), dynamicznych programach dla fanów motoryzacji (TVN Turbo lub Top Gear na Dicovery), jak i w programach przyrodniczych (National Geographic) – to nowy, ekscytujący świat doznań wizualnych.

nc+ to również inne spojrzenie na standardową telewizję. Dzięki znanej z tradycyjnych odtwarzaczy funkcji PVR (Private Video Recorder) można nagrać, zatrzymać lub cofnąć dowolny film, lub program. Sentencja „teraz nic cię nie ominie” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Szczególnie w sytuacji, kiedy o 22.00 decydujemy, że może już czas na odwiedzenie łazienki, wieczorną toaletę i przygotowania do snu. Ale Jeniffer Lawrence w The Hunger Games i 25 minut do końca filmu nie pozwalają na tak odważny krok. Wtedy z pomocą przychodzi PVR – można zatrzymać film i po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności dokończyć oglądanie w sypialni.

Można, bo nc+ to różne programy HD w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Najnowsza technologia pozwala na równoległe wyświetlanie aż sześciu kanałów w najwyższej rozdzielczości. Wszystko dzięki nowej odsłonie opcji Multiroom – dostępnej w dwóch wersjach. STANDARD HD – pozwala na wyświetlanie różnych kanałów w różnych pomieszczeniach. MULTIROOM PREMIUM HD – to dodatkowo możliwość korzystania z VOD, nagrywania i cofania oraz stopklatki nie tylko na dekoderze głównym, ale również w innych częściach domu.

Treści na żądanie - to największa tego typu oferta na polskim rynku. Kolekcje filmów, seriale, hity na życzenie i możliwość ich pojedynczego zakupu oraz ogromna oferta filmów po podłączeniu dekodera do internetu. W przeciągu roku VOD w nc+ to blisko 17 tysięcy tytułów. Taka ilość produkcji w jednym miejscu przez 365 dni nie jest dostępna w żadnej tradycyjnej wypożyczalni video – każda fizyczna lokalizacja to maksymalnie 1500 tytułów. Można sobie wyobrazić regał o wysokości 2 metrów, podzielony na 8 półek o łącznej długości 27 metrów. To repertuar porównywalny jedynie do oferty największych międzynarodowych sklepów internetowych. W nc+ dostępny po naciśnięciu jednego przycisku, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kiedy ktoś przyzwyczai się do wszystkich funkcjonalności nc+, szybko zapominając, że kiedyś telewizja wyglądała inaczej, zacznie tęsknić za domem. Nawet podczas wymarzonego urlopu. Wtedy z pomocą przybędzie najbardziej innowacyjna funkcjonalność platformy – nc+ GO. Obojętnie, czy przebywamy w ogrodzie, pociągu, czy na drugim końcu Polski wystarczy aplikacja nc+GO, tablet lub smartfon i znowu znajdujemy się w dobrze znanym i komfortowym świecie filmu, sportu czy kanałów tematycznych. Radio internetowe, ponad 100 kanałów telewizyjnych, a wkrótce dostęp do kolekcji VOD – to zupełnie nowe oblicze platformy cyfrowej, która może być z Tobą wszędzie – czas i miejsce przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Sercem innowacji jest szeroka gama dekoderów doskonale dopasowana do potrzeb użytkownika. Już w wersji podstawowej BOX+ otrzymujemy urządzenie z funkcją PVR READY, transmitujące obraz w HD, posiadające dostęp do informacji o bieżącej ofercie każdego kanału (EPG).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...