reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trina Solar o cłach antydumpingowych

dodano: 2013-06-07 16:50 | aktualizacja: 2013-06-07 17:11
autor: Anita Dąbek | źródło: Trina Solar

Trina Solar Chińska firma Trina Solar, dostawca fotowoltaicznych modułów, rozwiązań i usług, opublikowała oświadczenie w sprawie wstępnie ustalonych przez Komisję Europejską ceł antydumpingowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
5 czerwca 2013 roku Komisja Europejska ogłosiła wstępne ustalenia co do ceł antydumpingowe na import fotowoltaiki z Chin. Tymczasowe cła w wysokości 11,8% będą obowiązywać przez dwa miesiące od 6 czerwca 2013 roku i będą dotyczyć między innymi Trina Solar. Po 6 sierpnia 2013 roku stawki wzrosną do 37-67%. Dla Trina Solar ustalono stawkę 51,5%, jeśli alternatywne rozwiązanie nie zostanie uzgodnione pomiędzy Komisją Europejską a Chinami. Do 5 grudnia 2013 roku Komisja Europejska zdecyduje, czy ostateczne cła antydumpingowe zostaną nałożone na okres 5 lat.

- Ekspertyzy przemysłowe, innowacje i globalna obecność Trina Solar pomogły w stworzeniu wielkiej wartości dla naszych akcjonariuszy - powiedział Jifan Gao, prezes i dyrektor generalny Trina Solar. - Firma Trina Solar jest zdecydowana na kontynuowanie obsługi naszych klientów i partnerów biznesowych w Europie, z którymi zbudowaliśmy silne relacje, w tym okresie niestabilności regulacyjnych. Będziemy nadal współpracować w celu dostarczenia najlepszych w branży rozwiązań.

- Trina Solar nie zgadza się z Komisją Europejską i uważa, że będzie to mieć negatywny wpływ na europejski przemysł solarny i jest skierowane przeciwko interesom globalnego rynku solarnego - powiedział Ben Hill, prezes Trina Solar Europe.

Gao stwierdził: - Będziemy nadal współpracować z Komisją Europejską i korzystać z dowodów, aby bronić naszego stanowiska, że ​cła są nieuzasadnione i stanowią przeszkodę dla szerszego przyjęcia energii słonecznej jako zrównoważonego źródła energii. Wzywamy wszystkie zainteresowane strony do osiągnięcia wzajemnie korzystnego rozwiązania na drodze konsultacji i negocjacji. Jako myśląca przyszłościowo firma globalna będziemy kontynuować wdrażanie opcji, by najbardziej efektywnie obsługiwać wszystkie nasze solarne rynki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...