reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LG i Hispasat uruchomią Ultra HDTV

dodano: 2013-06-24 10:46 | aktualizacja: 2013-06-24 23:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: rapidtvnews

Hispasat Hiszpański operator satelitarny Hispasat i znany producent telewizorów LG podjęli współpracę w celu promowania Ultra HDTV 4K w Hiszpanii. Obie strony są zgodne co do tego, aby już podczas piłkarskich MŚ World Cup 2014 w Brazylii zastosowano nowy standard UHDTV do transmisji meczów. Ignacion Sanchís z Hispasatu podkreślił, że na Igrzyska Olimpijskie w 2016 - też w Brazylii - ta technologia będzie już dostatecznie znormalizowana.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Obie firmy podpisały umowę dotyczącą wymiany informacji i dzielenia się nowymi produktami i technologiami związanymi z Ultra HDTV. Oboje potwierdzili, że przekaz satelitarny jest doskonałym sposobem nadawania programów 4K.

Hispasat zapowiedział także, że od września planuje uruchomienie niekodowanego, promocyjnego kanał Ultra HDTV. Sygnał promo UHDTV na początek ma pokryć wiązką Europę i Amerykę Północną, ale później dotrzeć do Ameryki Łacińskiej.

Dla operatora Hispasat i LG główną przeszkodą to wysoki koszt urządzeń. Dlatego LG planuje na początek udostępnić mniejsze  ekrany UHDTV - obecnie dostępne w Hiszpanii to 84".

José María Zamora, dyrektor marketingu LG w Hiszpanii, powiedział:

- Jakość obrazu jest pierwszym elementem, jeśli chodzi o zakup nowego urządzenia. I dlatego firma LG jest przekonana, że ​​rozszerzenie standardu 4K będzie odbywać się w tym samym tempie, jak w przypadku standardu HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...