reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 1.09 zmiany w ramówce TVP Łódź

dodano: 2013-08-31 03:45 | aktualizacja: 2013-08-31 10:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Łódź

TVP Łódź Od września 2013 roku zmienia się ramówka TVP Łódź. Pojawią się nowe programy, a te dotychczasowe będą emitowane o innych porach. TVP Łódź przypomina ponadto, że w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. będzie zmieniany układ tzw. MUXów telewizji cyfrowej. - Jeśli rano 1 września br. ktoś nie będzie miał między innymi naszego kanału musi włączyć w telewizorze lub na dekoderze ponowne automatyczne wyszukiwanie. Zapraszamy na jesień z Telewizją Łódź - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najważniejsze tematy dotyczące Łodzi i regionu łódzkiego omawiane przez polityków, samorządowców i ekspertów. To w „Łódzkim Forum” się nie zmieni. Zmienia się natomiast godzina emisji - na program stacja zaprasza w poniedziałki o godzinie 20:00. Gospodarzami będą Magdalena Kamińska i Katarzyna Majewska.

- Przez całe wakacje ostrzyłam sobie pazury i język, żeby zadawać niewygodne pytania. Będziemy mówić o sprawach bieżących, aktualnych. O czym konkretnie? Zobaczymy co przyniesie dzień - ;powiedziała Magdalena Kamińska, prowadząca „Łódzkie Forum”.

- Wisienką na torsie są SMSy od naszych widzów, czasem bardzo kontrowersyjne. Są to pytania i opinie, do których goście muszą się ustosunkować - dodała Katarzyna Majewska, również prowadząca program.

A o tym jak rozwija się region i co robić by był bardziej atrakcyjny turystycznie i nie tylko będzie w programie „Kocham Łódzkie”. Ekipa programu jeździ po województwie i rozmawiamy z politykami, samorządowcami, ludźmi kultury i ekspertami. Program zawsze w środy o godzinie 20:00. Wydarzenia kulturalne w Łodzi i regionie, występy na żywo, ciekawe rozmowy i przepisy kulinarne czyli „Twoje Popołudnie z Telewizją Łódź” ukazywać się będzie również o 20:00 w czwartki i piątki. W związku z tym w nowej odsłonie program nazywać się będzie „Dobry Wieczór z Telewizją Łódź”.

Jesienią br. „Łódzkie Wiadomości Dnia” o stałych porach - 18:30 i 22:00. Nowością będzie poranny serwis informacyjny o godzinie 7:30.

- Kilkunastu naszych reporterów będzie codziennie śledzić i relacjonować państwu najważniejsze wydarzenia z Łodzi i regionu łódzkiego. W „Łódzkich Wiadomościach Dnia” znajdą państwo jak zwykle ludzkie sprawy, kulturę, politykę, tematy społeczne. Będzie więcej informacji sportowych - relacje znajdą państwo w obu wieczornych serwisach, także w soboty i niedziele - informuje nadawca.

W nowej ramówce TVP Łódź więcej kultury, publicystyki i oczywiście najważniejsze informacje z Łodzi i z regionu.

Już 14 października br. widzowie będą mogli zobaczyć „Magazyn kulturalny” w nowej odsłonie. To już nie 15, a 30 minut przeznaczonych na recenzje koncertów, spektakli, wystaw, książek, rozmowy z twórcami oraz animatorami kultury, relacje reporterskie i sylwetki artystów.

- Będziemy starali się mówić szerzej o kulturze. Nawet w kontekście międzynarodowym - powiedziała Krystyna Piaseczna, dziennikarka TVP Łódź.

W nowej ramówce „Magazyn kulturalny” będzie można zobaczyć w soboty o godzinie 20:00, a nie jak to było wcześniej o 17:00.

- Godzina 20 to fantastyczna pora, bo jeśli ktoś nie będzie mógł w tym czasie iść do kina czy filharmonii, to będzie mógł obcować z kulturą - przekonuje Piaseczna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...