reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wsch. Małopolska i Podkarpacie bez TVP INFO w NTC

dodano: 2013-09-04 10:32 | aktualizacja: 2013-09-04 12:51
autor: Anita Dąbek | źródło: naziemna.info / Emitel / TVP / satkurier.pl

TVP INFO Zgodnie z zapowiedziami Telewizji Polskiej, od 1 września 2013 roku nowe TVP INFO powinno być dostępne w MUX 1, a TVP Regionalna w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej. Jednak okazuje się, że wyjątek stanowi wschodnia Małopolska, gdzie w MUX 1 nie ma TVP INFO. Czym jest to spowodowane, wyjaśnia Telewizja Polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wschodniej Małopolsce, gdzie za nadawanie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej odpowiadają 3 główne obiekty: TON Gorlice / Glinik, RTON Szczawnica / g. Przehyba i RTON Tarnów / g. Św. Marcina, w sygnale MUX 1 zamiast TVP INFO udostępniany jest przekaz TVP Rzeszów, natomiast w MUX 3 - TVP Kraków.

Oznacza to, że mieszkańcy tego regionu nie mają dostępu do TVP INFO w NTC. Wiadomo już, że taki stan rzeczy utrzyma się do 29 września, a 30 września 2013 roku w miejscu TVP Rzeszów udostępnianego w MUX 1 znajdzie TVP INFO.

Telewizja Polska wyjaśnia, że cała ta sytuacja jest spowodowana wyborami uzupełniającymi do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 55 zarządzonymi na dzień 8 września 2013 roku.

Poza tym nadal nie wiadomo, co stanie się z kanałem TVP INFO, kiedy Telewizja Polska opuści MUX 1 (koniec kwietnia 2014 roku). Jak wiadomo, TVP1 i TVP2 są też dostępne w MUX 3, który zostanie w rękach TVP, ale nie dotyczy to kanału TVP INFO. Czy Telewizja Polska zdecyduje się usunąć kanał TVP Polonia z MUX 3 i zastąpić go kanałem informacyjnym? W końcu TVP Polonia to kanał przeznaczony dla Polaków mieszkających za granicą, a naziemna telewizja cyfrowa ma zasięg wyłącznie lokalny. Ponadto, akcja wymierzona przeciwko kanałowi TVP Polonia, zainicjowana przez Mariusza Max Kolonko (więcej tutaj i tutaj), ma już ponad 28 tys. zwolenników na Facebooku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...