reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX lokalny już w listopadzie?

dodano: 2013-10-03 14:11 | aktualizacja: 2013-10-03 17:27
autor: Anita Dąbek | źródło: satkurier.pl

NTL Radomsko Niezależna Telewizja Lokalna Grupa TVN Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL z siedzibą w Radomsku, powiedział na konferencji pod tytułem „Przyszłość lokalnych stacji telewizyjnych w Polsce”, podczas wystawy telewizji i radia cyfrowego SAT KRAK 2013 w dniu 3 października 2013 roku, że być może już w połowie listopada 2013 roku wystartuje multipleks naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z kanałami lokalnymi. Co ciekawe, operatorem tego multipleksu o objętości ok. 12 Mbit/s ma być sam nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku porozumienia Telewizji TVT z siedzibą Rybniku, Telewizji NTL z Radomska i Telewizji Łużyce z siedzibą w Bolesławcu jeszcze w listopadzie 2013 roku (prawdopodobnie będzie to połowa listopada) wystartować ma lokalny MUX DVB-T.

W projekcie tym udziału nie weźmie TV Odra (Polskie Media SA / Cyfrowy Polsat), która mimo że posiada koncesje na nadawanie analogowe do 13 kwietnia 2013 roku, zrezygnowała z emisji i wygląda na to, że nie jest zainteresowana częstotliwościami DVB-T.

Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL, powiedział na konferencji SAT KRAK 2013, że jest mowa o trzech nadajnikach. Nie zdradził jednak szczegółów. Można się jednak domyślać. Obecnie sygnał analogowych NTL, TVT i TV Łużyce jest rozprowadzany z następujących nadajników:
  • NTL Radomsko - Radomsko / Amelin z mocą ERP 1 kW
  • Telewizja TVT - Rybnik / Chwałowice z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja TVT - Żory / ul. Szybowa z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja Łużyce RTON Lubań / Nowa Karczma z mocą ERP 10 kW


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

129 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama