reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX lokalny już w listopadzie?

dodano: 2013-10-03 14:11 | aktualizacja: 2013-10-03 17:27
autor: Anita Dąbek | źródło: satkurier.pl

NTL Radomsko Niezależna Telewizja Lokalna Grupa TVN Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL z siedzibą w Radomsku, powiedział na konferencji pod tytułem „Przyszłość lokalnych stacji telewizyjnych w Polsce”, podczas wystawy telewizji i radia cyfrowego SAT KRAK 2013 w dniu 3 października 2013 roku, że być może już w połowie listopada 2013 roku wystartuje multipleks naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z kanałami lokalnymi. Co ciekawe, operatorem tego multipleksu o objętości ok. 12 Mbit/s ma być sam nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku porozumienia Telewizji TVT z siedzibą Rybniku, Telewizji NTL z Radomska i Telewizji Łużyce z siedzibą w Bolesławcu jeszcze w listopadzie 2013 roku (prawdopodobnie będzie to połowa listopada) wystartować ma lokalny MUX DVB-T.

W projekcie tym udziału nie weźmie TV Odra (Polskie Media SA / Cyfrowy Polsat), która mimo że posiada koncesje na nadawanie analogowe do 13 kwietnia 2013 roku, zrezygnowała z emisji i wygląda na to, że nie jest zainteresowana częstotliwościami DVB-T.

Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL, powiedział na konferencji SAT KRAK 2013, że jest mowa o trzech nadajnikach. Nie zdradził jednak szczegółów. Można się jednak domyślać. Obecnie sygnał analogowych NTL, TVT i TV Łużyce jest rozprowadzany z następujących nadajników:
  • NTL Radomsko - Radomsko / Amelin z mocą ERP 1 kW
  • Telewizja TVT - Rybnik / Chwałowice z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja TVT - Żory / ul. Szybowa z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja Łużyce RTON Lubań / Nowa Karczma z mocą ERP 10 kW


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...