reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX lokalny już w listopadzie?

dodano: 2013-10-03 14:11 | aktualizacja: 2013-10-03 17:27
autor: Anita Dąbek | źródło: satkurier.pl

NTL Radomsko Niezależna Telewizja Lokalna Grupa TVN Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL z siedzibą w Radomsku, powiedział na konferencji pod tytułem „Przyszłość lokalnych stacji telewizyjnych w Polsce”, podczas wystawy telewizji i radia cyfrowego SAT KRAK 2013 w dniu 3 października 2013 roku, że być może już w połowie listopada 2013 roku wystartuje multipleks naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z kanałami lokalnymi. Co ciekawe, operatorem tego multipleksu o objętości ok. 12 Mbit/s ma być sam nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku porozumienia Telewizji TVT z siedzibą Rybniku, Telewizji NTL z Radomska i Telewizji Łużyce z siedzibą w Bolesławcu jeszcze w listopadzie 2013 roku (prawdopodobnie będzie to połowa listopada) wystartować ma lokalny MUX DVB-T.

W projekcie tym udziału nie weźmie TV Odra (Polskie Media SA / Cyfrowy Polsat), która mimo że posiada koncesje na nadawanie analogowe do 13 kwietnia 2013 roku, zrezygnowała z emisji i wygląda na to, że nie jest zainteresowana częstotliwościami DVB-T.

Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL, powiedział na konferencji SAT KRAK 2013, że jest mowa o trzech nadajnikach. Nie zdradził jednak szczegółów. Można się jednak domyślać. Obecnie sygnał analogowych NTL, TVT i TV Łużyce jest rozprowadzany z następujących nadajników:
  • NTL Radomsko - Radomsko / Amelin z mocą ERP 1 kW
  • Telewizja TVT - Rybnik / Chwałowice z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja TVT - Żory / ul. Szybowa z mocą ERP 0,2 kW
  • Telewizja Łużyce RTON Lubań / Nowa Karczma z mocą ERP 10 kW


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...