reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielki powrót „Strażnika Teksasu” - w Szóstce

dodano: 2013-12-05 16:05 | aktualizacja: 2013-12-05 17:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TV6

Chuck Norris Strażnik Teksasu 23 grudnia 2013 roku powraca na telewizyjne ekrany kultowy serial „Strażnik Teksasu” z żywą legendą kina akcji – Chuckiem Norrisem – w roli głównej. Szóstka wyemituje wszystkie sezony słynnej produkcji, poczynając od czterech pilotażowych odcinków po ostatnią serię z 2001 roku. Jedyne w swoim rodzaju przygody i wyczyny niepokonanego teksaskiego rangera widzowie Szóstki będą mogli śledzić od poniedziałku do piątku o 19:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Strażnik Teksasu” to serial sensacyjny, który łączy w sobie cechy westernu i współczesnego kina akcji. Główny bohater, Cordell Walker, należy do elitarnej formacji stróżów prawa, zwanej Strażnikami Teksasu (Texas Rangers). Każdy jej członek to jednoosobowa armia, a Walker – mistrz sztuk walki, wyborny strzelec i niezłomny pogromca przestępców – jest najsłynniejszym spośród Strażników. Odważny i nieprzejednany w zwalczaniu przestępczości, zawsze staje w obronie pokrzywdzonych i podejmuje się misji, które wydają się niewykonalne. Pozostaje jedynym sprawiedliwym w świecie, w którym rządzą korupcja i przemoc.
Obok dynamicznych scen akcji, jak pościgi i spektakularne eksplozje, w każdym odcinku nie może zabraknąć efektownych scen walki, podczas których Chuck Norris popisuje się swoimi mistrzowskimi umiejętnościami, w tym oczywiście słynnym kopnięciem z półobrotu.

„Strażnik Teksasu” to dziś już klasyk, na którym wychowały się miliony widzów na całym świecie. Spośród tych, którzy przed laty oglądali go z zafascynowaniem, jedni powracają do niego z nostalgią, inni – z przymrużeniem oka, ale grono jego sympatyków pozostaje bardzo liczne. Rosną też nowe pokolenia fanów tego serialu.

Także sam Chuck Norris nadal cieszy się ogromną popularnością – w tegorocznych badaniach jednej z największych amerykańskich agencji reklamowych uplasował się w pierwszej dziesiątce najbardziej rozpoznawalnych gwiazd, okazał się też jedną z 50 najbardziej pozytywnie odbieranych. Jego droga do sukcesu prowadziła przez służbę w armii i szkoły sztuk walki. Do świata filmu zbliżył się jako instruktor znanych aktorów, a swoich sił przed kamerą spróbował za namową jednego ze swoich uczniów i przyjaciół, Steve'a McQueena. Po raz pierwszy dał się zauważyć w kulminacyjnej scenie filmu "Droga Smoka" innego swego przyjaciela, Bruce'a Lee, później przyszły role w "Zaginionym w akcji" i "Delta Force" oraz sequelach tych filmów, ale największą sławę przyniósł mu właśnie „Strażnik Teksasu”.

Obecnie 73-letni Norris pozostaje bardzo aktywny na wielu polach, zajmuje się działalnością społeczną i religijną. Wydał kilka książek, założył m.in. organizację Kickstart walczącą z przemocą i handlem narkotykami w szkołach. Angażował się także w kampanie prezydenckie kandydatów republikańskich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...